Tüp Mide Ameliyatı Olarak Zayıflayan Ünlüler Kimlerdir?

Obezite birçok kişinin yaşamakta olduğu sağlık sorunlarındandır. Göz önünde olan ünlülerde zayıflamak ve sağlıklarına kavuşmak için tüp mide ameliyatı oldular.

Fazla kilolarından şikayetçi olan ve sağlıklarından olan ünlülerde sağlıklı bir şekilde zayıflaması için tüp mide ameliyatı oldular. Yüksek tansiyon, şeker hastalığı, uyku apnesi gibi yandaş hastalıklarında olması sonucunda tüp mide ameliyatı ile birlikte yandaş hastalıklardan da kurtulmaktadır. İşte tüp mide ameliyatı olarak zayıflayan ünlüler.

Aslı Zen

2014 senesinde tüp mide ameliyatı olmadan önce 100 kilo olan Aslı Zen 30 kilo gram vererek şu an 59 kilo gram ağırlığında. Tabii ki ameliyatın sadece tek başına kiloları vermekte başarılı olmadığını ve spor yaparak da bu kilolarını desteklediğini söylemektedir. Şu an şarkıcı 38 beden giyinmektedir.

Beslenme alışkanlığını değiştirdiğini ve hayatında yüksek kalorili olan yiyecekleri çıkartıp, düzenli olarak spor yaparak verdiği kiloları geri almadığını da belirtti.

Işın Karaca

Tüp mide ameliyatı olan ünlülerin başında Işın Karaca gelmektedir. Çocuklarını düşünerek sağlığına kavuşması için kilo vermek istediği için tüp mide ameliyatı olduğunu belirtti. Ameliyat olduktan 8 ay içerisinde beslenmesine dikkat etmesi ile birlikte 105 kilo ve yandaş hastalıkları ile birlikte tüp mide ameliyatı olmaya karar verdi. Sekiz ay içerisinde 40 kilo verdiğini ve yandaş hastalıklarınında kısa süre içerisinde geçtiğini belirtti.

Hakan Aysev

Ünlü şarkıcı fazla kiloları nedeniyle ciddi sağlık sorunları yaşamasından dolayı yandaş hastalıkları yüzünden ameliyat kararı verdiğini ve çok araştırarak karar verdiğini belirtiyor. 5 ay içerisinde yaptığı spor sayesinde kısa süre içerisinde 14 beden birden küçülerek sağlıklı bir hayat sürmektedir. Şı an Hakan Aysev 40 beden giyinmektedir.

Fatih Ürek

Ciddi sağlık sorunları yaşadığı için ve fazla kiloları nedeniyle psikolojik sorunlarının da olması nedeniyle tüp mide ameliyatı olmaya karar vererek operasyon olan Fatih Ürek ameliyat esnasında yaşanılan komplikasyonlardan bir tanesini yaşadı. 10 gün boyunca hastanede ve yoğun bakımda kalarak sağlığına kavuştuğunu belirtti. Çok kısa süre içerisinde psikolojisinin düzelmesinin hızlı kiloları vererek sağladığını belirtti. Ameliyattan önce yandaş hastalıkları nedeniyle 15 tane ilaç alan Fatih Ürek şimdi hiçbir ilaç almadan sağlıklı kiloları ile barışık bir şekilde yaşıyor.

Pelin Öztekin

Ünlü oyuncu Pelin Öztekin 153 kiloya ulaşması ile birlikte birçok yandaş hastalığı ortaya çıktı. Hastalığın ortaya çıkması ile birlikte ve kilolarından şikayetçi olması nedeniyle Tüp mide ameliyatı olmaya karar verdi. 2015 senesinde ameliyatı ilk olarak araştırdıktan sonra ameliyat masasına yattı. 6 ay içerisinde 58 kilo gram vererek 100 kiloya 6 ay içerisinde düştü. Genç oyuncu yaptığı sporlar ile birlikte daha hızlı kilo vererek şu an 38 beden giyinmektedir.

Çiçek Dilligil

Çocukluğundan bu yana kilo sorunu olan Çiçek Dilligil yaptığı diyetler ve spora rağmen bir türlü ideal kilosuna ulaşamaması sonucunda ameliyat olmaya karar verdi. Tüp mide ameliyatı olarak kısa süre içerisinde fazla olan kilolarını vererek yandaş hastalıklarından da kurtuldu. Diyet ve spor ile veremediği kilolarını Tüp mide ameliyatı sayesinde verdi. Çiçek Dilligil kısa süre içerisinde 30 kilo gram verdi.

Kaan Kural

Ünlü basketbol spikeri fazla kilolarından spor ve diyet ile kurtulamayınca çareyi ameliyat olmakta buldu. Ameliyat öncesinde çok araştırdığını söyleyen Kaan Kural ameliyatın ilk gününden itibaren kilo vermeye başladı. 1 yıl içerisinde 82 kilo verdi. Ameliyat sonrasında diyet ve spor ile daha sağlıklı ve hızla kilo vermeye devam etmektedir.

Gamze Gözalan

Gençlik dönemlerinden bu yana Gamze Gözalan diyet ve spora rağmen bir türlü kilo verememesi sonucunda 160 kiloya ulaşması sonucunda süper obez sınıfındaydı. Bu nedenle de yandaş hastalığının oluşması ve psikolojisinin de bozulması sonucunda ameliyat olmaya karar verdi. Toplam 80 kilo vererek 38 bedene indi. Şu an 70 kilo gram ağırlığında ve yandaş hastalığı da kalmadı.

Hamdi Alkan

126 kiloya ulaşınca sağlık sorunlarının başlaması ile birlikte diyet yapmasına rağmen kilo verememesi ve bir türlü diyete uymaması sonucunda morbid obez olunca çareyi tüp mide ameliyatı olmaya karar verdi. Çok kısa süre içerisinde 96 kilo grama düşmesi sayesinde, yemeklerinin azaldığını ve istese de çok yemek yiyemediğini belirtti.

Cengiz Kurtoğlu

Ünlü şarkıcı yıllardır taşıdığı fazla kilolarının artık taşıyamadığını ve yandaş hastalıklarının çıkması ve istediği kıyafetleri bir türlü giyemeyince ameliyata karar verdi. 130 kilo gram ile ameliyat masasına yatan Cengiz Kurtoğlu çok kısa süre içerisinde sağlıklı kilo vererek 89 kiloya düştü. Bir daha eski kilolarını tekrardan almak istemediği içinKullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle