Mide Küçültme Ameliyatı Geçiren Ünlüler Kimlerdir?

Aşırı kiloları nedeniyle sağlık sorunu oluşturan ünlülerin, mide ameliyatı geçirerek sağlıklı normal kilolarına indiler. Mide ameliyatı geçirerek kilo veren ünlüler.

Son yıllarda tüm dünyada artan obezite ünlülerin de şikayet ettikleri sorunların başında gelmektedir. Fazla kilolarından kurtulmak için diyet ve spor ile başarılı olamayan ünlüler çareyi obezite cerrahisinde buldular. Mide ameliyatı geçirerek fazla kilolarından kurtulan ve sağlıklı kilo vererek normal kilolarına inen ünlüler tüp mide ameliyatı ya da Gastrik Bypass ameliyatı ile sağlıklarına kavuştular.

Işın Karaca

Ünlüler arasında mide küçültme ameliyatı olarak hedeflediği kiloya düşen Işın Karaca sağlıklı kilo verdi. Vermiş olduğu kilolarını koruyabilmek için ise düzenli beslendiğini ve düzenli spor yaparak vermiş olduğu kiloları korumaktadır. Ameliyat öncesinde şeker hastası, tansiyon problemleri olduğunu belirten Işın Karacanın sağlık sorunlarının da tüp mide ameliyatı ile birlikte bu hastalıklardan da kurtulduğunu belirtmektedir.

Pelin Öztekin

Küçüklüğünden bu yana her zaman şişman olan ve bir türlü sağlıklı kilo vermeyen Pelin Öztekin ameliyat olmaya karar vermesi ile birlikte 90 kilo vererek ideal kilosuna kavuştu. Spor da yaparak ve yemesinde az olduğu için tüp mide ameliyatı sonrasında vermiş olduğu kiloları geri almamak için her gün düzenli olarak spor yaptığını ve şu an kilosunun 70 olduğunu ve yandaş olan hastalıklarının da ameliyat ile birlikte yok olduğunu söylüyor.

Hamdi Alkan

Ünlü komedyen olan Hamdi Alkan 126 kiloya ulaştığı için fazla kiloları nedeniyle sağlık sorunları oluşması nedeniyle tüp mide ameliyatı oldu. Mide hacminin küçülmesi ile birlikte az yemek yiyen ve aynı zamanda da spor yaparak sağlıklı bir şekilde kilo verdi. Hamdi Alkan ameliyat öncesinde var olan kilolarının büyük bir kısmını ilk 4 ay içerisinde verdi. 44 kilo vererek sağlık sorunlarının da azalarak yok olmasını mide küçültme ameliyatı ile sağladı. Tüp mide ameliyatı ile birlikte yaklaşık olarak midesinin %80 civarında bir kısmını tüp mide ameliyatı ile kestirip çıkartılması ile birlikte sağlıklı bir şekilde fazla kilolarını verdi.

Seren Serengil

Fazla kilolarından kurtulmak ve sağlığına kavuşmak için bıçak altına yatan Seren Serengil 3.5 ay gibi kısa bir süre içerisinde 25 kilo vererek diyabet hastalığından ve yüksek tansiyon hastalığının da son bulduğunu belirtti. Vermiş olduğu kiloları tekrardan almamak ve vücudundan giden kilolar yüzünden deri sarkması gibi sorunların ortadan kaldırmak için haftanın üç günü egzersiz yapıyor.

Kaan Kural

Basketbol spikeri olan Kaan Kural 210 kiloya ulaşınca ve sağlık sorunları da ortaya çıkması ile birlikte tüp mide ameliyatı olarak 1 sene içerisinde 85 kilo verdi. Tüp mide ameliyatı ile birlikte midesinin yarısından fazlasını aldıran Kaan Kural açlık hormonunun da bu mide küçültme ameliyatı ile birlikte alındığı için açlık hissetmediği için düzenli beslendiğini de belirtti.

Okan Karacan

Şovmen ve oyuncu olan Okan Karacan yaptığı diyetler ve sporlara rağmen bir türlü hedef kilosuna inemedi. 20 yıl boyunca sürekli diyet yapmasına rağmen bir türlü sağlıklı kilo veremeyip, bir süre diyet yapsa da daha sonrasında o kiloları geri alan Okan Karacan mide küçültme ameliyatı ile birlikte sağlıklı kilosuna kavuştu. 1 yıl içerisinde 60 kilo gram veren şovmen gastrik bypass ameliyatı oldu. Ameliyatın ilk bir ayı boyunca sıvı ve püre gıdalarla beslendikten sonra 5. hafta sonrasında katı gıdalara geçtiğini belirten şovmen hedef kilosuna inerek sağlıklı bir hayatı mide küçültme ameliyatı ile başardığını belirtiyor.

Çiçek Dilligil

Çok kısa süre içerisinde 30 kilo gram vererek tüp mide ameliyatından sonra sağlık sorunlarının yok olduğunu ve forumda kalarak sağlığını korumaktadır. Küçüklüğünden bu yana kilo problemi olan ve yaptığı diyetlere rağmen bir türlü kilo veremeyen Çiçek Dilligil yaptırmış olduğu mide küçültme ameliyatı ile birlikte sağlıklı olan normal kilosuna kavuştu.

Hakan Aysev

Ünlü şarkıcı ameliyat öncesinde 150 kilo grama ulaşması sonucunda birçok sağlık sorununun ortaya çıkması nedeniyle mide küçültme ameliyatı olduğunu ve bu sayede de sağlığına kavuştuğunu belirtti. Şu an 90 kilo gram olan ve bu kiloya 10 ay içerisinde inmeyi başarmış şarkıcının beden ölçüleri ise şu an 38 ile 40 arasındadır. Sağlıklı bir şekilde kilo vermesi ile birlikte bu durumun psikolojisine de çok iyi geldiğini ve karamsar düşünceleri artık yaşamadığını söylüyor.Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle