Mide Ülserine İyi Gelen Bitkisel Tedavi Yöntemi

Mide ve onikiparmak bağırsağında doku kaybı sonucunda ülser meydana gelmesi ile birlikte hastaların tedavisinde etkili olan şifalı bitkiler ile elde edilen bitkisel kür tarifleri

Mide Ülseri İçin Bitkisel Tedavisi

 • 1 yemek kaşığı kantaron bitkisi;
 • 1 tatlı kaşığı meyan kökü;
 • 1 tatlı kaşığı nergis bitkisi;
 • 3 yemek kaşığı havuç suyu;
 • 3 yemek kaşığı lahana suyu;
 • 1 çay kaşığı bal;
 • 400 gram su.

Mide hastalığının ülser tedavisi için Ahmet Maranki tarafından tavsiye edilmekte olan kürlerin başında gelen bitkisel karışımı yaparak oldukça faydalı bir şekilde gelecek olan ve ülser yaralarının hızla iyileşmesinde etkili olacağı unutulmamalıdır. Birçok kişi tarafından mide ülserine bağlı olarak semptomlarından şikayetçi olan kişilerin bu belirtileri ortadan kaldırmak için yapacak olduğunuz kür için yukarıda ki malzemeleri temin etmeniz gerekmektedir. Ülser tedavisinde etkili olması için kantaron bitkisi, meyan kökü ve nergis bitkisi söylenmekte olan ölçülerde 400 gram kaynamakta olan suyun içerisine atılmalı ve en az 15 dakika boyunca kısık ateşte kaynatılmalıdır. Ayrı bir kabın içerisinde havuç ve lahananın suyu söylenen ölçüde meyve sıkacağı ile çıkartılmalıdır. Mide ülserine iyi gelen bu kürü yaparken aktarlardan satın aldığınız bitkileri kaynattıktan sonra 10 dakika boyunca demlenmesi beklenmelidir. Sonrasında süzme işlemi gerçekleşir ve meyve sıkacağında suyunu çıkarmış olduğunuz havuç ve lahananın suyu da eklenerek karıştırılmalıdır. İçerisine 1 çay kaşığı bal atılarak tadının daha iyi olması sağlanmalıdır.

Yapmış olduğunuz su ikiye bölünür. Yarısı sabah yarısı ise akşam içilmesi durumunda iyi gelen bir çay olacağından mide ülseri sonucunda gelişen semptomlar iyileşecektir.

Ahmet Maranki Mide Ülseri İçin Tedavisi

 • 1 tane orta büyüklükte patates;
 • 100 gram lahana.

Ahmet Maranki tarafından önerilen ve özellikle de mide ülser tanısı konularak semptomları gelişmiş ve bundan rahatsızlık duyan kişilerin mide ağrısı gibi belirtilerini azaltmak için tavsiye edilen bir kür olmaktadır. Hastalık tedavisinde iyi gelen bir bitki kürü olmaktadır. Bunun için 1 tane orta büyüklükte taze patatese ihtiyacınız bulunmaktadır. Bunun dışında taze bir lahana satın almalısınız. Fakat satın aldığınız lahananın suyunu çıkacağınız zaman lahananın iç yapraklarını kullanmanız gerekmektedir. 100 gram kadar lahananın iç yapraklarını çıkartmalısınız. Patatesin kabuklarının soyulmasının ardından meyve sıkacağına konularak patatesin suyunun çıkarılmasının ardından meyve sıkacağına 100 gram kadar lahana yaprakları eklenmelidir. Lahananında suyu çıkartıldıktan sonrasında patates suyu ve lahana suyu karıştırılmalıdır. Sonrasında ise bu iki su aç karnına özellikle de sabah içilmesi tavsiye edilmektedir.

Ahmet Maranki tarafından bu kürün düzenli uygulanması halinde gelişecek semptomlarda ciddi oranda azalma görülecektir.

Mide Ülseri İçin Kudret Narı

 • 2 tane kudret narı;
 • 1 litre sızma zeytinyağı.

Midesinde ya da onikiparmak bağırsaklarında dokuda yara gelişmesi ile birlikte ülser tanısı konulan hastaların her zaman için beslenmesine dikkat etmesi gerekmektedir. Mide dokusunda yara gelişmiş olan kişilerin uygulayacak olduğu şifalı bitkilerden bir tanesi de kudret narı ve sızma zeytinyağı ile elde edecek oldukları kür olmaktadır. Bunun için 2 tane kudret narı alınmalıdır. Eşit parçalara bölünerek cam bir kavanoz içerisine atılmalıdır. Üzerine saf sızma zeytinyağından 1 litre miktarında eklenerek kavanozun ağzının kapatılması gerekiyor. Bu bitkisel kürü elde etmek için 15 gün boyunca güneş gören bir yerde kavanozu bırakmalısınız. Sonrasında güneşten alınarak karıştırılır ve her sabah aç karnına 2 yemek kaşığı bitkisel kürden alınması gerekmektedir. Mide ülser tedavisi oldukça zor iyileşen bir hastalık olduğu için düzenli olarak hastaların bu kürü uygulaması yaraların iyileşmesinde etkili olacaktır.

Mide Ülseri İçin Zerdeçal Çayı

 • 1 tatlı kaşığı zerdeçal tozu;
 • 1 çay kaşığı bal;
 • 250 gram su.

Birçok hastalığın tedavisinde etkili olan, insanların mukozasında gelişen doku kaybı ile birlikte ortaya çıkan ülser tedavisinde de zerdeçal oldukça faydalı olmaktadır. Hastalığı gelişmiş olan kişilerin stresten uzak durması ve beslenmesine dikkat etmesi durumunda hastalığın semptomlarında hafifleme görülecektir. Kişilere uzmanlar tarafından önerilmekte olan bitkisel çaylardan bir tanesi zerdeçal çayı olmaktadır. Aktarlardan satın alacak olduğunuz zerdeçalın toz olması gerekmektedir. Bir su bardağı sudan biraz fazla koyarak suyu kaynatmalı ve üzerine toz zerdeçaldan 1 tatlı kaşığı miktarında ekledikten sonra 4 dakika boyunca kısık ateşte kaynatılmalıdır. Ocağın altının kapatılması ile birlikte suyun ılık olması beklenmelidir. Sonrasında tadının acı olması sebebi ile içmekte zorlanan kişilerin içerisine 1 çay kaşığı bal ilave ederek karıştırmasının ardından içilmesi semptomların hafiflemesinde etkili olacak hastalığı iyileştirecektir.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle