Ahmet Maranki’den Gastrit İçin Bitkisel Tedavi Kürleri

Gastrit semptomları sonucunda hastaların şikayetlerinin artması ile birlikte evlerinde uygulayacak oldukları Ahmet Maranki tarafından verilen doğal kürler

Gastrit Bitkisel Tedavi Ahmet Maranki

 • 1 yemek kaşığı lahana suyu;
 • 1 tatlı kaşığı süzme bal;
 • Yarım çay bardağı havuç suyu;
 • 1 fincan patates suyu;
 • 1 fincan hazır su.

Gastrit sorunu yaşamakta olan kişilere Ahmet Maranki tarafından söylenen kür ile semptomların azalarak hastalığın iyileşmesinin mümkün olduğu belirtilmektedir. Tarifini verecek olduğumuz bitkisel kürün düzenli olarak her gün sabah ve akşam aynı saatte içilmesi sonucunda gastrit hastalığında ciddi olan rahatsız edici belirtileri iyileşecektir. Fakat bu kürün etkili olabilmesi için hastaların sigara tüketmemesi ve kafeinli içeceklerden olabildiği kadar uzak durmaları önerilmektedir.

Kürün yapımı çok kolay olmaktadır. Yukarıda yazmış olduğumuz bütün malzemeleri temin ettikten sonra bir meyve sıkacağında çok az miktarda lahananın iç kısmı atılarak suyu çıkartılır. Bitkisel kürün elde edilmesi için lahana suyunun 1 yemek kaşığı miktarında olması yeterli olacaktır. Havuç dış yüzeyi soyulduktan sonra meyve sıkacağına atılarak yarım çay bardağı miktarında suyu çıkartılır. Orta büyüklükte bir patatesin kabuğu ince bir şekilde soyulmalı ve sonrasında meyve sıkacağından suyunun çıkartılmasının ardından bütün bitkilerin suları bir bardak içerisine konularak karıştırılır. İçerisine mikrop öldürücü özelliği olan ve mide ağrılarına iyi gelecek olan organik bal ilave edilerek bal eriyene kadar karıştırılmalıdır. Bu bitkisel kürün 1 su bardağı yani 200 gram olması gerekmektedir. Bu nedenle de üstüne kireçsiz su ilave edilerek tekrardan karıştırılır.

Bu karışımı gün içinde iki defa mümkünse aç karnına ve her gün düzenli olarak aynı saat içerisinde içmeniz Ahmet Maranki tarafından önerilmektedir. Bitkisel kürü yaparken her defasında taze olarak yapmanız gerektiğini de unutmamalısınız.

Sarı Kantaron Çayı

 • 1 yemek kaşığı kurutulmuş sarı kantaron bitkisi;
 • 250 gram su.

Gastrit hastalarının zararlı olan kola ya da asit miktarı fazla olan içeceklerden tamamen uzak durması, bunun yerine mide astarında ki iltihaplanmanın çoğalarak kişilerde semptoma neden olmasını engelleyecek yararlı çaylar tüketilmesi Ahmet Maranki tarafından önerilmektedir. Bu çaylardan bir tanesi de sarı kantaron çayı olmaktadır. Aktarlardan satın alacak olduğunuz sarı kantaron bitkisinin mutlaka son kullanma tarihine bakmalı ve yeni kurutulmuş olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Evde uygulayacak olduğunuz bu bitki çayının mide ağrılarını dindirmek konusunda ve helikobakter pilori isimli mikrobun mide sıvısının artması ile çoğalmasını önleyecek bir bitki olmaktadır.

Kaynamakta olan 1 su bardağından biraz fazla kaynar suyun içerisine 1 yemek kaşığı yaklaşık olarak 10 gram miktarında kurutulmuş sarı kantaron bitkisi eklenmelidir. Ocak kısık ateşe alınmalı ve yaklaşık olarak 5 dakika boyunca kısık ateşte kaynatılmasının ardından ağzı kapalı bir şekilde demlenmesi gerekiyor. İçildiği zaman ağzın yanmayacak kadar ılık olması gerekiyor. Sonrasında hastanın süzerek bitkilerin ayrılması neticesinde elde edilen sarı kantaron suyunu sabah aç karnına içmeleri oluşacak semptomları önleyecektir.

Keten Tohumu ve Yoğurt

 • 1 yemek kaşığı keten tohumu;
 • 4 yemek kaşığı süzme yoğurt.

Mide ağrısından şikayet eden gastrit hastalarının tedavisinde etkili olacak bir yöntem öğütülmüş keten tohumu ve süzme yoğurt olmaktadır. Gastrit sonucunda ortaya çıkacak olan mide yanması, ağrı ve kusma gibi semptomların ciddi oranda azalmasında etkili olacak, kişilerin eski sağlığına hızlı bir şekilde kavuşmalarını sağlayacakları bir kür olmaktadır.

Bu bitkisel kürü yaparken kullanacak olduğunuz yoğurtun taze ve ev yapımı olan süzme yoğurt olması hastalığın tedavisinde daha iyi sonuçlar vermesini sağlayacaktır. Aktarlardan satın almış olduğunuz keten tohumundan 1 yemek kaşığı miktarında öğütülmesi sonucunda bir kase içerisine konulur. Süzme yoğurttan da 4 yemek kaşığı miktarında üzerine eklenerek karıştırılmalıdır. Özellikle bu kürü gece uyumadan 2 saat öncesinde tüketilmesinin sonucunda hastalarda ki şikayetler azalacaktır.

Zencefil Çayı

 • 1 tatlı kaşığı toz zencefil;
 • 1 çay kaşığı süzme bal;
 • 300 gram su.

Sıklıkla sindirim ve hazım sorunu yaşamakta olan kişilerin zencefil çayı ile bu sorunun üstesinden gelmeleri mümkün olmaktadır. Gastrit semptomları içerisinde olan kusma, geğirti, yanma, hıçkırık ve şiddetli ağrı gibi belirtilerin ortadan kalkmasında etkili olmaktadır.

Mide ekşimesi yaşamakta olan kişilerin rahatsızlık duymamaları için zencefil çayı ile bu belirtilerin yok olmasını sağlayacakları için Ahmet Maranki tarafından önerilmektedir.

Aktarlardan satın aldığınız toz zencefil 1 tatlı kaşığı miktarında yaklaşık olarak 5 gram kadar kaynamakta olan bir su bardağından biraz daha fazla hazır suyun içerisine konularak 2 ya da 3 dakika boyunca kısık ateşte kaynatılmalı ve sonrasında demlenmelidir. Hastaların bazılarının tadını acı bulduklarından içimi zor olduğu için zencefil çayı tüketmemektedirler. Bu durumda içerisine bir miktar bal ilave ederek ağzı yanmayacak kadar ılık olması sonucunda içilmelidir.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle