Ahmet Maranki’den Mide Yanmasına İyi Gelen Tarifler

Ahmet Maranki tarafından mide yanması ya da mide ağrısı sorunu yaşamakta olan hastaların tedavisi amacıyla bazı bitkisel kürler belirtmektedir. Bunların arasında süt içimi bulunmaktadır.

Ahmet Maranki Mide Yanması Tedavisi

Mide Yanması

Ahmet Maranki mide yanması geçiren hastaların sıklıkla aşırı baharatlı yiyecekleri ve asitli yiyecekler kişinin uzak durması gereken yiyecekler arasında olmaktadır. Hastaların kafeinli yiyeceklerden gazlı ve asitli olan içecekler hastalığın tedavisinde zor olacaktır. Ahmet Maranki tarafından hastalığın tedavisinde mide asit salgısının engellenecek olduğu midedeki bulunan asidi azaltacak bitkisel yollara başvurmanız tavsiye edilmektedir. İşte Ahmet Maranki tarafından mide yanması geçirdiğiniz zaman şunları yapmanız tavsiye edilmektedir.

Süt İçmelisiniz

Mide yanması yaşamakta olan bir kişinin hayatı olumsuz yönde etkilenecektir. Birkaç yudum oda sıcaklığında süt içmek hastalığın tedavisinde son derece fayda sağlayacaktır. Çok soğuk ya da çok sıcak süt içmek sakıncalı olacaktır. Hastalığın tedavisi amacıyla birkaç yudum su içmeniz durumunda laktozlu süt içmeniz önerilmektedir. Ama laktoza karşı intoleransınızın bulunması durumunda laktozsuz süt içilmesi tercih edilmektedir. Ayrıca mide ülseri olan kişilerin süt tüketimini uzun bir süre kullanmamaları gerekmektedir. 

Karbonatlı Su içmelisiniz

Mide yanmasına Ahmet Maranki tarafından önerilen bir diğer kür ise karbonatlı su içilmesi önerilmektedir. Bunun için eczanelerde satın alacağınız İngiliz karbonatı önerilmektedir. Bu karbonat midede bulunan hidroklorik asit fazla olması durumunda bunun etkisini azaltacak ve yanmanın azalması konusunda da yardımcı olacaktır. 

Yemeklerden Sonra Meyan Kökü

Yemek yedikten sonra mide asidi oluşacaktır. Bunun sonucunda da mide üzerinde yanma meydana gelir. Hastalığın tedavisinde yediğiniz gıdalardan asit dengesini eşitlemesi için meyan kökü çayı ya da kekik çayı içmeniz daha kolay yediklerinizi sindirmenizi sağlayacak ve kolaylaştıracaktır. Fakat meyan kökünü yüksek kan basıncına sahip olan kişilerin içmemesi gerekmektedir.

Zencefil Çayı

Bir yemek kaşığı organik bal içerisine bir çay kaşığı zencefil tozu dökülür. Macun kıvamına getirildikten sonra içilmesi gerekmektedir. Ayrıca sıcak suyun içerisine de zencefil ve bal karıştırmanız sonucunda oldukça farkı göreceksiniz. 

Tarçınlı Bal

Mide yanması hangi hastalıktan kaynaklanıyorsa kaynaklansın sizlerde organik bal ve tarçın tüketmeniz sonucunda mide asidinin dengelenmesini ve midenizin daha iyi sakinleşmesini de sağlamış olacaksınız.

Mide Yanması Bitkisel Tedavisi

Nane Çayı

  • 1 yemek kaşığı kuru nane;
  • 3 su bardağı su.

Kuru nane midenin dostlu olmaktadır. Mide yanması ya da mide bulantısı yaşamakta olan hastaların her zaman için nane çayı içmeleri tavsiye edilmektedir. 3 su bardağı suyun içerisine 1 yemek kaşığı kuru nane atarak kısık ateşte 10 dakika boyunca kaynatın. Dilinizi yakmayacak şekilde soğuduğu zaman içebilirsiniz. İsterseniz içerisine limon da ekleyebilirsiniz.

Zeytinyağı Bal Kürü

  • 2 yemek kaşığı bal;
  • 1 fincan zeytinyağı.

Sık sık mide ağrısı yaşamakta olan hastaların midesinde herhangi bir sorun karşısında zeytinyağı ve bal karışımını kullanmaları mide yanmasının önüne geçecektir. Burada kullanacak olduğunuz zeytinyağının saf sızma zeytinyağı olmasına ve ayrıca balın ise tamamen organik olmasına çok dikkat etmelisiniz. Kürü her sabah aç karnına tüketmeniz tavsiye edilmektedir.

Sarı Kantaron Çayı

  • 4 yemek kaşığı sarı kantaron kurusu;
  • 2 su bardağı su.

Mide yanması yaşamakta olan kişilerin sarı kantaron çayını sabah ve akşam yemeklerden 1 saat sonra içmeleri tavsiye edilmektedir. Hastalığın tedavisinde mide yanması iyileşene kadar kullanabilirsiniz. 2 su bardağı kaynar suyun içerisine 4 yemek kaşığı sarı kantaron konularak karıştırılması gerekmektedir. 3 dakika boyunca kısık ateşte kaynatılmalıdır. Daha sonra içeceğiniz kadar soğuduğu zaman içebilirsiniz. 

Papatya Çayı

  • 1 yemek kaşığı kurutulmuş papatya;
  • 150 gram su.

Mide yanması sorununuz varsa her zaman içecek olduğunuz suyun klorsuz olmasına dikkat etmelisiniz. Normal içme suyunuzun bile klorsuz olmasına ve dinlenmiş su olmasına dikkat etmelisiniz. 150 gram suyun içerisine güneş ışığında kurutulmuş olan papatya konularak 10 dakika kısık ateşte kaynatılmalıdır. Demlenmesi beklenir. İsteğe göre içerisine bir yemek kaşığı bal ilave ederek, içilebilir.

Lahana Suyu

  • 100 gram lahana;
  • 1 yemek kaşığı bal.

Meyve sıkacağında 100 gram lahana sıkılır ve suyu çıkartılır. Mide ağrısı yaşamakta olan kişilerin mide yanması olmaması için lahana suyunun içerisine 1 yemek kaşığı da organik bal ilave edilerek karıştırılır. Lahana suyunu her zaman yemeklerden yarım saat sonra içmeniz mide asidinin dengelenmesini sağlayacaktır.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle