İbrahim Saraçoğlu’ndan Mide Ülseri Bitkisel Tedavisi

Mide ülseri hastalarının semptomlarının hafiflemesi ve ülser hastalığına iyi gelen İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilen bitkisel kür tariflerinin yapımı ve kullanım şekli.

İbrahim Saraçoğlu Ülser Bitkisel Tedavisi

 • 7 gram aynı safa bitkisi;
 • 1 çay kaşığı bal;
 • 200 gram su.

Hazır su ile bu kürü yapmanız daha etkili olacaktır. Kaynamakta olan 1 su bardağından çok az kaynamakta olan suyun içerisine atacak olduğunuz yaklaşık olarak 1 tatlı kaşığı miktarında olan 7 gram aynı safa bitkisinden konulmalıdır. Bu bitkinin her zaman için kısık ateşte kaynatılması gerekmektedir. Bu bitki çayının ülser tedavisine iyi geldiği Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından düzenli olarak uygulanmasının ardından iyileşme belirtileri ortaya çıkacaktır. 5 dakika boyunca kaynatılmasının ardından birkaç dakika boyunca demlenmesi beklenir. Sonrasında kaynatmış olduğunuz aynı safa bitkisinin süzülmesi gerekmektedir. Aynı safa bitkisinin çayının tadının acı olması sebebi ile birlikte içilmesi oldukça acı olduğundan zor olmaktadır. Bu nedenle de acı olan tadını yok etmek için 1 çay kaşığı miktarında organik bal ilave ederek tadının tatlanmasını sağlamalısınız. Bu bitki çayını yaptıktan sonra her zaman için ılık bir şekilde içmeniz ülsere iyi gelen bir bitkisel kür tarifi olacaktır. Midesinde ülser tanısı konulmuş olan kişilerin bu bitkisel çayı 1 ay boyunca her sabah içmeleri tavsiye edilmektedir.

Hamilelerin ya da yandaş hastalığı olan kişilerin doktorlarına sorarak, doktorları tarafından izin verilmesi ile birlikte içilmelidir.

Mide Ülseri İçin Karnabahar Kürü

 • 250 gram karnabahar;
 • 400 gram su.

Mide ülseri meydana gelmesi ile birlikte semptomları ciddi oranda hafifletmek için uygulayacak olduğunuz kürün doktor İbrahim Saraçoğlu tarafından karnabahar kürünün iyi geldiği belirtilmektedir. 2 su bardağı su ile yapacak olduğunuz bu kür için kararmamış olan karnabahar kullanarak kürü yapmanız tavsiye edilmektedir. Bunun için satın aldığınız karnabaharı yıkadıktan sonra suyun içerisine atılarak 30 dakika boyunca kısık ateşte kaynatmanız gerekmektedir. Süzme işlemi gerçekleşmeden 30 dakika boyunca karnabaharlar içerisinde bekletilmesi gerekmektedir. Sonrasında süzme işlemi yapılır. Karnabahar suyunun yarısının sabah geri kalan yarısının ise akşam içilmesi ve bu kürü toplam 1 ay boyunca içmeniz önerilmektedir. Fakat karnabaharın bazı insanlarda gaz olmasına neden olduğundan, semptomları arasında olan gazın oluşması sonucunda ülser tedavisinde karnabahar kürünün kullanımı doktorlar tarafından tavsiye edilmemektedir.

Mide Ülseri İçin Patates Suyu

 • 2 tane orta büyüklükte patates.

Ülser tanısı konularak semptomların ciddi oranda hastaları rahatsız etmesi durumunda mide asit miktarı fazla olan kişilerin mide ülseri belirtilerini azaltmak için patates suyunun iyi geldiği bilinmektedir. Patates semptomların ortaya çıkması ile birlikte kullanılacağı gibi aynı zamanda da belirtilerin oluşmasını engellemek içinde mide ülseri olan kişilerin kullanacak oldukları bir bitkisel tedavi yöntemi olarak kullanabilirsiniz. Patateslerin kabuklarının soyulmasının ardından meyve sıkacağı ile suyunun sıkılması gerekmektedir. Patates suyunu sabahları aç karnına içmeniz sonucunda midenizde oluşan yaraların azalmasına, mide asit miktarında dengeleme meydana gelmesini sağlayacaktır. Patates suyunun 1 ay boyunca uygulanması tavsiye edilmektedir.

Mide Ülseri İçin Yulaf Ezmesi Kürü

 • 1 su bardağı yulaf ezmesi;
 • 1 litre kaynamış kireçsiz su.

Büyük bir kabın içerisine 1 su bardağı miktarında yulaf ezmesi konularak üzerine 1 litre kaynamış su dökülmesi gerekmektedir. Midesinde sık sık gastrit ya da ülser sonucunda semptomlarından şikayet etmekte olan kişilerin bu belirtilerin azalması için yapacağı yulaf ezmesi kürü için 1 gece boyunca yulaf ezmesi üzerine dökmüş olduğunuz kaynar su bekletilmelidir. Kişilerin bu elde edecek oldukları kürün herhangi bir şey yemeden aç karnına uygulamaları gerekmektedir. Elde edilen suyun gün içerisinde zamanlara bölünerek eşit miktarda 4 defa içilmesi gerekmektedir.

Bu kürü mide ülseri olan kişilerin 1 hafta boyunca her zaman aç karnına içmeleri semptomların hafiflemesinde etkili olacaktır.

Mide Ülseri İçin Zerdeçal Çayı

 • 1 tatlı kaşığı zerdeçal;
 • 1 çay kaşığı bal;
 • 1 su bardağı kaynamış su.

Midesinde özellikle yara olan ve bu nedenle de semptomları gelişen kişilerin oluşan yaralar sonucunda ortaya çıkan özellikle şiddetli ağrıların yok olması için zerdeçal çayı içmeleri önerilmektedir. İltihaplanmanın yok olmasında etkili olacağı gibi aynı zamanda da hastaların ağrılarının iyileşmesinde de etkili olmaktadır. Zerdeçal çayı yapıldığı zaman acı bir tadının olmasından dolayı içmekte zorlanacak olan mide ülseri hastaları için kişilerin bu çayı demledikleri zaman içerisine 1 çay kaşığı miktarında bal ilave etmeleri sonucunda tadının acılığı gidecek ve rahat bir şekilde içmeniz mümkün olacaktır. Kaynamış suyun içerisine 1 tatlı kaşığı miktarında toz zerdeçal atılarak 3 dakika boyunca kısık ateşte kaynatılmalıdır. Sonrasında ocağın altı kapatılacak ve ağzın yanmayacak şekilde ılıması beklenir. Ilık olduğu zaman sabahları aç karnına ve akşamları aç karnına içilmesi ülser hastaları için uygun olacaktır.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle