Mide Küçültmek İçin Uygun Formüller ve Diyet Listeleri

Birçok insan hızla kilo almasından şikayetçidir. Kilo alımını minimum düzeye indirerek kilo problemi ile mücadelede ilk adım atılabilir. Bunun için uygun formüller ve diyet listeleri mevcuttur.

Ameliyatsız Mide Küçültme

Diyet Uygulaması Öncesi ve Sonrası

Kilo problemi yaşayan insanların çeşitli yöntemlere başvurduğu gözlemlenir. Bu yöntemlerin bazıları ameliyat ile sunulan seçenekler olduğu gibi bazıları ise ameliyatsız bir şekilde çözümlenebilecek düzeydedir. Ameliyatsız mide küçültme yöntemi ile tamamen kendi programınıza uygun bir şekilde kalori alım oranını azaltabilir ve var olan kilolarınız ile mücadeleye başlayabilirsiniz. Uzmanların onayladığı bu tür yöntemler hem sağlıklı hem de pratik yöntemler arasındadır. Ameliyat olmak istemeyenlere sıklıkla önerilir.

Fit bir vücuda kavuşmak istiyorsanız ve kilo problemlerinizi kısa sürede ortadan kaldırmak istiyorsanız özel diyetler ile mide küçültme işlemine başlangıç yapabilirsiniz. Diyetler kolay bir şekilde uygulanabilecek düzeydedir. Hiçbir şekilde yan etki göstermeyen bu diyetler sadece daha az kalori almanıza yardımcı olur. Var olan kilolarınız ile mücadele ederken vücudunuza aldığınız kalori miktarını da dengelemelisiniz. Bunun için önceden belirlenmiş olan diyet listelerini periyodik bir şekilde uygulamanız yeterli olacaktır.

Kilo vermek için mide ameliyatı olan kişilerde çeşitli rahatsızlıklar türediği ve yan etkiler görüldüğü gözlemlenmiştir. Bu nedenle ameliyatlı yöntemlerin birçoğu insanları düşündürmektedir. Bununla birlikte ameliyat korkusu olan insanların bu konuda hassas olduğu ve karar verirken güçlük çektiği gözlemlenmiştir. Mide ameliyatı olmak istemeyen hastalar veya kilo problemi olan kişiler için birçok uzman doktor doğal yöntemi önermiştir. Doğal yollardan mide küçültme diyeti uygulayarak zayıflamaya başladığınızda bu durum sizi ileride olumsuz olarak etkilemeyecektir. Ayrıca hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır.

Mide Küçültme Diyeti

Ameliyata girmeden yediklerimizi kontrol altına alabilmek mümkündür. Kilo problemi olan insanların kendisini sürekli olarak aç hissetmesine neden olan mide hacmini olabildiğince küçültmek kilo problemlerini yüksek oranda ortadan kaldıracaktır. Normal şartlarda kilolu insanlar yiyecek yediği andan itibaren tekrar açlık hissine kapılır. Bunun ana nedenlerinden birisi mide hacminin sürekli olarak genişlemesidir. Açlık hissiyatını doğal yöntemlerle bastırmak ve mide hacmini önemli oranda küçültmek için uygulayabileceğiniz çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemlerin başında mide küçültme diyeti yer alır.

Mideyi küçültme diyetlerinde amaç az az yiyerek sık bir şekilde besin tüketimi sağlamaktır. Yediğiniz besin miktarını azaltıp öğün sayısını arttırdığınızda bu problemi yüksek oranda aşabilirsiniz. Tüketilen besinleri daha fazla çiğneyerek sindirimi kolaylaştırabilir ve daha hızlı sürede sindirilmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca yemekten önce su içmek midenin doluluk oranını arttıracaktır. Su içerek daha az yemek yiyebilirsiniz. Aynı zamanda kahvaltıda su ile birlikte lif içerikli gıda ürünleri tercih edildiğinde faydalı bir etki sağlayacaktır.

Diyet listelerine göre tüketmeniz gereken yiyecek türleri şu şekilde sıralanmıştır;

Sabah:

Diyet listesinin kahvaltı bölümünde yer alan gıda ürünleri sizin daha uzun süre tok kalmanızı sağlayacak. Aynı zamanda tokluk hissini arttırabilecek türden besinler ile takviye yapmış olacaksınız. Bu hem kilo problemlerinizi çözmek için yardımcı olacak hem de sindiriminizi kolaylaştıracaktır. Kahvaltı yaparken tüketebileceğiniz ideal besinler şu şekildedir;

  • 1 tane yumurta
  • Kepekli ekmek
  • 1 bardak çay (ölçüsü size bağlı fakat şeker kullanmamanız önerilir, tatlandırıcı ürünler zararlıdır)

Öğle:

Ara öğün olarak tanımlanan öğle yemeğinde ise yokluk hissiyatınızı bir nebze arttıracak ve açlığınızı yüksek oranda bastıracak besin türleri yer almaktadır. Öğle yemeğinde tüketebileceğiniz ideal besinler şu şekildedir;

  • 1 tabak çorba (dilediğiniz tür olabilir ancak yoğun içerikli olmamalıdır)
  • 1 kase salata (bol yeşillik barındırmalıdır)
  • Buğday ekmeği (tüketebileceğiniz minimum oranda alınmalıdır)
  • 3 yemek kaşığı yoğurt

Akşam:

Günün yorgunluğu ile birlikte oluşan açlık hissiyatını öğle yemeğinin bir tık üstündeki besin maddeleri ile destekleyerek tok kalabilirsiniz. Bu hem düzenli beslenmenizi sağlayacak hem de yiyecek ihtiyacınızı giderecektir. Akşam yemeğinde tüketebileceğiniz ideal besinler şu şekildedir;

  • 1 kase salata (bol yeşillik barındırmalıdır)
  • Yağsız tavuk eti, yağsız balık veya kırmızı et türünden birisi tercih edilebilir
  • Çavdar ekmeği (tüketebileceğiniz en uygun seviyede olmalıdır, akşam yemeğinde tahıl ürününde 4 dilim tüketmeniz önerilir)

Yukarıdaki planı periyodik bir şekilde uygulayarak diyetinizi sağlıklı bir şekilde sürdürebilirsiniz. Diyete ek olarak meyve ve sebze tüketebilirsiniz. Özellikle meyve tüketimi uygun oranda ise ideal sonuçlar almaya başlayacaksınız.Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle