Mide Kanseri Tedavisinde Bitkisel Yöntemler ve Doğal Kürler

Mide kanserleri günümüzde artış göstererek gündemdeki yerini korumaktadır. Zamanında gerekli olan tedbirler alınmaması halinde bu önemli rahatsızlık midenin kayıp edilmesine sebep olabilmektedir.

Mide Kanseri

Günümüzde sıklıkla karşılaşılan mide kanserleri ile savaşmada yapılan tıbbi tedavi yöntemlerinin yanı sıra bitkisel tedaviler de olumlu sonuçlar vermektedir. Bitkisel tedavi yöntemleri; ilk çağlarda başlamış, günümüze kadar kendini geliştirerek devam etmiştir.

Ülkemizde oldukça sık rastlanılan mide kanserlerinin oluşumunda olduğu kadar tedavisinde de besinler önemli rol oynamaktadır. Ellili yaşların altında olan erkekler arasında olduk.a yoğun bir şekilde karşılaşılan bu rahatsızlığın nedeninin tam olarak saptanmamasına rağmen; ülser veya mide mikroplarının oluşum aşamasında oynadıkları roller göz ardı edilemez.

İyi Gelen Bitkiler

Mide kanseri ve oluşmasını engellemek veya oluşma durumunda yapılan tedaviye destek olmak amacıyla kullanılan bazı bitki kürleri şifa niteliğinde olup, iyileşme sürecini hızlandırmaktadır.  Bitkisel tedavi; zamanımızda gösterdiği başarılı performanslarla sadece ülkemizde değil; dünya genelinde mide kanserleri konusunda oldukça yaygınlaşmıştır.

Mide Kanseri İyi Gelen Bitkiler

Mide kanserine iyi gelen bitkilere şu şekilde örnekler verebiliriz:

Sarımsak

Midede yer alan kanserli hücrelerin çoğalmasına engel olan sarımsak; kanserli hücrelerin vücuttan atılmasına da destek vermektedir. Gün içinde ortalama iki veya ü. Fincan tüketilmelidir.

Asya Ginsengi

Eski zamanlarda keşif edilen bu bitkinin kurutulmuş kökleri tedavide kullanılır. Lezyonların artmasına engel olarak yeni tümörlerin ortaya çıkmamasını sağlar

Geven Otu

Birçok tümörün tedavisinde etkili olan geven otu; tümör nedeniyle hücrelerde hasar oluşmasını engellerken; hasar alan hücrelerin de onarılmasını sağlar. Her gün düzenli olarak iki yüz miligram tüketildiği takdirde şaşırtıcı sonuçlar ortaya koyacaktır.

Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Mide kanserler ve yemek borusu kanseri bitkisel tedavi genellikle iyi huylu olup, rahatsızlığın başında yakalanması ve dikkatli bir tedavi uygulanması sayesinde kolay bir şekilde iyileşme sağlanabilecek bir rahatsızlıktır. Bu konuda uygulanan tedavinin yanında bitkisel tedavilerde kullanıldığında; hasta, endişe ve panik yaratan bu sorundan kolay bir şekilde kurtulabilmektedir. `Mide kanseri bitkisel tedavi yöntemlerinden bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz:

Domates Kürü

 • Soğan
 • Domates
 • Pirinç
 • Bitkisel yağ

Yirmi tane orta boy domates mikserden geçirilerek püre haline getirilir. İçine bir soğan ince olarak doğranır. Soğan ve domates püresi tencereye alınır. Bir bardak pirinç iyice yıkanır. Tencereye ilave edilir. Bir çorba kaşığı bitkisel yağ ilave edilerek kısık ateşte bir saat pişirilir. Bu kür haftada iki kere uygulanmalıdır.

Kırlangıç Otu Kürü

 • Yarım litre votka
 • Kırlangıç Otu

Taze kırlangıç otunun kökleri kazınır. İyice yıkanarak temizlendikten sonra iki saat kurumaya ve süzülmeye bırakılır. Daha sonra mikserden geçirilerek suyu çıkarılır. Bir kavanoza alınır ve üzerine votka eklenir. Ağzı sıkı olarak kapatılarak yirmi gün karanlık ve serin ortamda bekletilir.

İyi Gelen Şeyler

Mide kanseri tedavisinde ve bu rahatsızlıkla başa çıkma konusunda günlük yaşantıda uygulanan değişimler ve beslenmede dikkat edilen bir takım kurallar önemli roller üstlenmektedir.

Mide kanserine iyı gelen şeyleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Yemek yerken mümkün olduğu kadar ağır davranılmalıdır. Hayat akışı sırasında acele edilmemesi gereken tek yer sofralardır. Yemekler ağırca ve iyice çiğnenmelidir.
 • Kırmızı soğan midedeki tümörler konusunda iyi gelen şeyler arasında önemli bir yere sahiptir.Soğanda bulunan flavonidler; mide kasındaki tümörlü hücrelere karşı aktif bir maddedir.
 • Bol miktarda su içilmelidir.
 • Domates ve pirinç tümörlerle savaşma konusunda vücut mekanizmasına yardımcı olmaktadır.
 • Yemek yerken konuşmamaya özen gösterilmelidir
 • Bektaşi üzümü
 • Alkol alışkanlığı varsa bırakılmalıdır
 • Ananas
 • Sigara ve her çeşit tütün ürünlerinden uzak durulmalıdır.
 • Zerdaçal
 • Fanta, kola gibi gazlı içecekler kullanılmamalıdır.
 • Yemek yaparken bitkisel yağlar kullanılmalı ve bu yağlar çiğ olarak tüketilmelidir. Kızartma ve kavurmalar beslenme listesinden çıkarılmalıdır.
 • Haftada üç kez yeşil mercimek tüketilmelidir.

İbrahim Saraçoğlu Tavsiyeleri

Bitkisel tedavi konusunda uzman olan İbrahim Saraçoğlu tarafından mide kanserleri tedavisi konusunda da; uygulandığında olumlu sonuçlar veren tavsiyeleri bulunmaktadır.

Çağımızda; yaşam şartlarının zorluğu, stres, hatalı beslenmeler, alkol ve sigaraya yatkınlık gibi nedenlerin de etkisiyle oldukça sıklıkla karşılaşılan bir rahatsızlık olan mide kanserlerinin tedavisinde uygulanan bitkisel kürler hakkında İbrahim Saraçoğlu tarafından verilen tavsiyelerden bazıları şu şekilde sıralanır:

Karnabahar Kürü

 • Karnabahar

İyice temizlendikten ve yıkandıktan sonra parçalara bölünen karnabahar haşlanır.  Daha sonra süzülen karnabaharın haşlandığı su muhafaza edilir. Karnabaharlar yenilirken suyu da içilerek tüketilir. Mucize sonuçlar yaratan bu basit kür haftada üç kez yapılmalıdır.

Muz Kürü

 • Muz
 • Süt

Muz soyulduktan sonra çatalla iyi bir şekilde ezilir ve püre haline getirilir. Bir kaseye alınan muz püresinin üzerine bir çay bardağından biraz daha az süt eklenir. Hazırlanan bu kür iki hafta boyunca haftada iki kez yemek yemeden evvel uygulanır.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle