İbrahim Saraçoğlu’ndan Mide Eksimesine İyi Gelen Kür Tarifleri

Mide ekşimesi yaşamakta olan kişilerin bu sorunu geçirmesi için İbrahim Saraçoğlu ve Ahmet Maranki tarafından mide ekşimesine iyi gelen çözümler

İbrahim Saraçoğlu’ndan Mide Ekşimesi Kürü

 • 1 çay bardağı soğuk süt.

Mide Ekşimesi

Çoğu kişi mide ekşimesi yaşamaktadır. Özellikle de reflü ya da gastrit gibi kronik bir rahatsızlık yaşamakta olan kişilerin sık sık yemeklerden sonra ya da çok aç kaldığı zamanlarda mide ekşimesi yaşamaktadır. Bu durum kişilerin hayatları içerisinde mide ekşimesi yaşamaları durumunda kişilerin birkaç yudum soğuk süt içmeleri mide yanmasına ve mide ekşimesine oldukça etkili olması ile bilinmektedir. Mide ekşimesi yaşamakta olan ve hayatları içerisinde olan bu durumdan rahatsız olan hastaların sütün içerisinde bulunan laktoz sayesinde mide ekşimesine çok iyi gelmektedir. Fakat soğuk sütten birkaç yudum almak her zaman için geçici bir rahatlama olmasını sağlayacaktır. Soğuk süt ortalama 20 dakika boyunca bir rahatlama sağlayacak sonrasında tekrardan oluşabilir.

Meyan Kökü Çayı

 • 1 yemek kaşığı meyan kökü;
 • 1 tatlı kaşığı kurutulmuş papatya;
 • 1 tatlı kaşığı kekik;
 • 1 çay kaşığı bal;
 • 300 gram su.

Sindirim sisteminde ortaya çıkan gastrit gibi hastalıklara sahip olan kişilerde bu semptomların arasında mide ekşimesi de sık sık ortaya çıkmaktadır. Bu durum karşısında hastaların mide yanması gibi ve mide ekşimesi durumundan şikayetçi olurlar. Böylesi bir sorunla karşı karşıya kalan hastaların mutlaka yukarıda vermiş olduğumuz bitkilerin karışımı ile elde edecek oldukları çayı içmeleri ile birlikte daha rahat bir şekilde gün içerisinde kişilerin ekşimesi olmadan hayatlarına devam etmeleri de mümkün olacaktır. Yaşamış olduğunuz mide yanmaları için kekik oldukça etkili olacak ve ağrıların da azalmasında etkili olur. Kurutulmuş kır papatyalarının ise kişilerin daha rahat bir şekilde günü geçirmelerini ve yatıştırıcı özelliği olması nedeniyle de sakinleşecektir.

Meyan kökünün ise ekşimenin azalması ile bilinmektedir. Fakat tansiyon hastalarının asla meyan kökü kullanmamaları gerekmektedir.

Karbonat Suyu

 • 1 tatlı kaşığı karbonat;
 • 200 gram su.

Sürekli olarak midesinde sorun olan kişilerin mide ekşimesini karbonat suyu içmemeleri gerekmektedir. Bu durum insanlarda ciddi sıkıntılar oluşmasına neden olacaktır. Karbonat suyu sindirim sisteminde oluşan rahatsızlıkların oluşması sonucunda kişilerin ciddi bir rahatsızlığı varsa karbonat suyunu içmemeleri önerilmektedir. Karbonat daha çok geçici olarak yanme ve ekşime yaşamakta olan kişilerin kullanması tavsiye edilmektedir. Bunun için ılık su kullanarak içerisine karbonat eklemeleri gerekmektedir. Karıştırılmasının ardından mide ekşimesi olması durumunda içilmelidir.

Fakat karbonatlı suyu asla sık olarak kullanmanız önerilmemektedir.

Zencefil Çayı

 • 1 tatlı kaşığı zencefil;
 • 1 çay kaşığı bal;
 • 250 gram su.

Yaşanan mide ekşimesinin sorunları sindirim sisteminde oluşan iltihaplanma ya da diğer nedenlerden kaynaklanması durumunda zencefil doğal bir antibiyotik olması sayesinde bu sorunlara iyi gelmesi ile bilinmektedir. Bunun için kaynar suyun içerisine atacak olduğunuz toz zencefil 1 tatlı kaşığında olması gerekmektedir. 5 dakika boyunca kaynatıldıktan sonrasında 10 dakika demlenmelidir. İçerisine organik bal ilave edilerek ılık olması sonucunda içilmesi gerekmektedir. Bu kürün 21 gün boyunca içilmesi ve sonrasında 1 hafta ara verilmesi gerekmektedir. Hamilelerin içmeden önce mutlaka doktorlarına danışarak bilgi almaları sonucunda içmeleri gerekmektedir.

Ahmet Maranki’den Mide Ekşimesi Kürü

 • 1 yemek kaşığı rezene tohumu;
 • 200 gram su.

Mide ekşimesi yaşanması durumunda kişilerin bu sorununu ortadan kaldırması için ve gün içerisinde tekrardan oluşmaması için rezene tohumlarını sabah aç karnına çayını demleyerek içmeniz sonucunda çok rahat edecek ve kişilerin mide ekşimesi sorunu olmayacaktır. Bunun için aktarlardan rezene tohumu almanız gerekmektedir. Rezene çayını mide ekşimesi ve yanması yaşanması ile birlikte içilmesi durumunda mide sağlığına ve ortaya çıkan semptomlara iyi gelecektir. Kaynamakta olan suyun içerisine atacak olduğunuz 1 yemek kaşığı miktarında olan rezene tohumunun 5 dakika boyunca ağzı kapalı bir şekilde kaynatılması ve sonrasında ağzını açmadan demlenmesi gerekmektedir. Sonrasında süzülme işlemi yapılacak ve içerisine mümkünse herhangi bir tatlandırıcı koymadan bu çayı içmeniz rahatlamanızı sağlayacaktır. Bu rezene çayının 15 gün boyunca uygulanması ve daha sonrasında ise 1 hafta ara verilerek tekrardan uygulanması gerekmektedir.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (2 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...

Yorum ekle