Reflüye Kudret Narı İyi Gelir Mi? Reflüye İyi Gelen Kürler

Reflü semptomlarının yok edilmesinde kullanılabilecek en etkili doğal ürünlerden birisi olan kudret narının etkileri ve faydaları ile birlikte kullanılabilecek diğer reflüye iyi gelen kür tarifleri.

Kudret Narı Reflüye İyi Gelir mi?

Kudret narı

 Reflünün vücutta yarattığı etkiler çerçevesinde ortaya çıkan mide yanması ve mide ekşimesi, ağız içerisinde kötü ve acı tat oluşumu problemlerinin ortadan kaldırılmasında toplum genelinde kudret narı yoğun olarak tercih edilir. Özellikle de kudret narı ile gündelik yaşantıyı olumsuz şekilde etkileyen reflünün semptomlarının bastırılması ve midede reflüye neden olan etkenlerde iyileşme sağlanabilmesi mümkün oluyor. Zaten modern tıp dünyasında da bu tip mide problemlerine ilişkin olarak öncelikli olarak doğal tedavinin tercih edilmesi önerilir. Özellikle de günlük beslenme alışkanlıkları ve zararlı alışkanlıklar ile midede oluşturulan tahribatın doğanın şifa kaynağı besin ve ürünleri ile tamamen sağlıklı ve doğal bir şekilde onarabilmek mümkün olduğundan uzmanlarda sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşamı temel alan bir tedavinin uygulanmasını tercih eder. Kudret narının içeriğinde yer alan ve ‘charantine’ şeklinde isimlendirilen etken maddesi sayesinde midede oluşturduğu yapıcı etki, reflü problemlerinin ortadan kaldırılabilmesine yardımcı olur.

Kudret Narı Nedir ve Besin Değerleri Nelerdir?

Toplum tarafından kudret narı olarak bilinen, ‘momordica’ adı verilen bitki, son derece zengin besin değerlerine sahiptir. Son derece zengin bir içeriğe sahip olması ile birlikte başta mide rahatsızlıkları olmak üzere vücuttaki pek çok soruna yönelik olarak son derece etkin tedaviler sağlar. Midedeki asit üretiminin yaratmış olduğu tahribat ve bu asit üretimi fazlalığının önlenebilmesi açısından çok önemli faydaları bulunur. Bu yüzden de uzmanlar tarafından da sağlık sorunlarına yönelik olarak kullanılması/tüketilmesi önerilen bir bitki türüdür. Kudret narının içeriğinde yer alan temel bileşenleri ise;

 • Karbonhidrat,
 • A grubu vitaminler,
 • C vitamini,

şeklindedir. Bu etkenler sayesinde midedeki onarımın en hızlı ve en doğal şekilde karşılanabilmesi mümkün olur. Üstelik ilaç kullanımının yaratabileceği diğer yan etkilerden de korunabilmek bu sayede mümkün olmaktadır.

Kudret narı çok düşük yağ oranlarına sahip olması ile midede önemli bir rahatlama sağlama özelliğine de sahiptir.

Kudret Narının Reflüye Faydaları Nelerdir?

Kudret narı bitkisinin içeriğinde yer alan charantine isimli etken maddesinin midede yapıcı etkileri bulunur ki böylelikle reflünün ortaya çıkışına neden olan sorunların tedavi edilmesini sağlar. Özellikle de midedede asit üretimini sağlamakta olan ve yüksek oranda üretimin oluşmasına neden olan ‘helicobacter pylori’ isimli bakterinin mide içerisinde yaratmış olduğu asit üretim oranlarının önlenmesini ve böylelikle de midede yaratabileceği mide ekşimesi ve mide yanması gibi reflü semptomlarının ortaya çıkışının engellenmesini sağlar. Kudret narının reflü, gastrit gibi tüm mide rahatsızlıklarına karşı en etkili doğal tedavi aracı olduğu günümüzün uzmanları tarafından da belirtilir. Bu yüzden de kudret narının mutlaka reflü şikayetleri yaşayan kişiler tarafından uygun biçimde kullanılması gerekmektedir.

Kudret narının reflü için kullanımında kesinlikle meyve kısmının kullanılması gerekir. Çünkü kudret narının çekirdek kısmı zehirlidir.

Reflüsü Olanlar İçin Kudret Narının Kullanım Yöntemleri

Zengin temel bileşenler içermesi ve doğrudan midedeki problemleri hedef alan içeriğe sahip olan kudret narının reflü sorunlarının yok edilmesi açısından farklı kullanım alternatifleri bulunmaktadır. Bu noktadca reflü şikayetlerinden muzdarip olan kişilerin uygun kullanım yöntemleri ile kudret narının etkilerinden faydalanabilmesi mümkündür.

Reflü İçin Ballı Kudret Narı Kürü

Kudret narı ve bal kürü

Kullanılacak Malzemeler

 • Kudret narı meyvesi (1 adet),
 • Bal (yeterli miktarda),

Yapılışı

Taze ve olgunlaşmış olan bir kudret narının meyve kısmının iyice yıkandıktan sonra tamamen ezilmesi gerekir. Daha sonra yoğun bir kıvam kazandıracak (çok aşırı olmamalı) düzeyde bal ilave edilerek, ezilmiş kudret narı meyvesi ile balın iyice karıştırılması gerekir.

Kullanımı

Kudret narı ve bal ile hazırlanan bu reflü doğal kürünün reflü şikayetlerinin görüldüğü her gün kullanılması veya reflüye neden olabilecek bir beslenme gerçekleştirilmesi durumunda/öncesinde kudret narı ve cbal kürü tüketilmelidir.

Reflüye İyi Gelen Bitkiler

Günümüzde doğada bulunan pek çok farklı bitkinin içeriğinde yer alan etken maddeleri, midedeki tahribatın onarımını sağlayarak, en hızlı şekilde tedavisini sağlar. Böylelikle reflü şikayetlerinin önceden önlenebilmesi ya da mevcut olması durumunda bastırılabilmesi mümkün olmaktadır. Bu kapsamda da kudret narının haricinde reflü şikayetlerine yönelik olarak zengin besin değerlerinden yararlanılabilecek bitkiler ve meyveleri arasında;

 • Havuç,
 • Hatmi çiçeği,
 • Meyan kökü,
 • Papatya,
 • Zerdaçal,
 • Karaağaç (Kaygan),

şeklindedir. Bu bitkiler ile hazırlanacak doğal kürler ya da doğal bitki çayları ile midedeki gastrit ve reflü problemlerinin tamamı ile yok edilebilmesi sağlanabiliyor. Böylelikle reflünün artık gündelik yaşantı içerisinde yaratabileceği olumsuzlukların önüne geçilebilmesi ve daha ciddi rahatsızlıkların ortaya çıkışının önlenebilmesi mümkün olabilmektedir. Bu bitkilerin tüketiminde ve kullanımında alerjik tepkilere ve diğer rahatsızlıkların tetiklenmesi riskine karşı mutlaka uzman doktor görüşünün/tavsiyesinin alınması gereklidir.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 2,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle