Gastrit Tedavisinde Etkili Olan Şifalı Bitkiler ve Kullanımı

Gastrit semptomları ortaya çıkması halinde hastaların belirtileri hafifletmek ve mide astarının daha fazla tahriş olmaması için şifalı bitkilerle kür tarifleri

Gastrit Tedavisinde Meyan Kökü

 • 1 tatlı kaşığı toz meyan kökü;
 • 250 gram su.

Gastrit belirtileri ortaya çıkması ile birlikte gastrite iyi gelen bitki nedir sorusu akıllara gelmektedir. Hastaların gastrit belirtilerini yok ederek iyileşme görülmesi için meyan kökü tavsiye edilmektedir. Midesinde gastrit sorunu dışında herhangi bir sağlık sorunu bulunmayan insanlar meyan kökü ile yapacak olduğu çayları güvenerek içebilir ve oluşan rahatsız edici belirtilerin iyileşmesinde etkili olacağı unutulmamalıdır.Şifalı bitkiler arasında olan bu bitkinin her zaman çayı demlenerek içilmelidir. Aktarlarda satılmakta olan tabletlerin ise her zaman için doktorun kontrolünde kullanılması gerektiği unutulmamalıdır. Gastrit belirtilerine iyi gelerek hastalığın ilerlemesini durduracak olan çayı evde kolaylıkla demleyebilir ve tüketebilirsiniz. Aktarlardan satın aldığınız toz meyan kökünden 1 tatlı kaşığı miktarında bir su bardağından bir miktar fazla olan kireçsiz kaynamakta olan suyun içerisine atarak 10 dakika boyunca kısık ateşte kaynatılmasının ardından süzme işlemi gerçekleşmeden beklenmelidir.

1 çay kaşığı miktarında bal isteğe göre ilave edilerek karıştırılmasının ardından her sabah ve akşam içmeniz sonucunda gastrit hastalığının iyileştiğini göreceksiniz.

Gastrit Tedavisinde Bitkisel Çay

 • 1 tatlı kaşığı hatmi kökü;
 • 1 yemek kaşığı madımak otu;
 • 1 yemek kaşığı sarı kantaron;
 • 1 tatlı kaşığı bal;
 • 500 gram kireçsiz su.

Gastrit semptomlarından şikayetçi olan kişilerin mide sağlığı için faydalı olan içecekler tüketmesi sonucunda belirtilerin azaldığı ve hastalığın semptomlarının geçtiğini fark edeceksiniz. Bunun için yukarıda yazmış olduğumu şifalı bitkileri aktardan satın almanız gerekmektedir. Çayı yapabilmek için her zaman kireçsiz olan su kullanarak çayı yapmanız gerekmektedir. Ayrıca tadının acı olmasından dolayı içemeyen kişiler çayı demledikten ve süzdükten sonra 1 tatlı kaşığı bal ilave ederek tüketmeleri daha kolay bir içimin olmasını sağlayacaktır. Yarım litre hazır suyun içerisine bütün malzemeler konularak 20 dakika boyunca kısık ateşte kaynatılmalı ve sonrasında demlenmesi beklenmelidir. Sonrasında 10 dakika boyunca süzülmeden demlenmesi için beklenmeli. Süzme işlemi sonrasında yarım litre demlemiş olduğunuz çayın içerisine 1 tatlı kaşığı miktarında süzme bal ilave edilmesi ve karıştırılması gerekmektedir.

Çayın yarısını sabah aç karnına ve diğer yarısını da akşam yemeklerinden 2 saat sonra içilmelidir. Bu çayı gebe kadınların tüketmemesi ve yandaş hastalığı olan kişilerin doktor onayı ile tüketmeleri tavsiye edilmektedir.

Kudret Narı İle Gastrit Bitkisel Tedavisi

 • 2 tane kudret narı;
 • 1 liret zeytinyağı.

Hastaların tükettiği besinler hastalığın ilerlememesi için oldukça önemli olmaktadır. Kudret narı ise gastrite ne iyi gelir bitkisel tedavisinde oldukça etkili olan şifalı bir bitki olmaktadır. Bu nedenle de hastaların kudret narı satın alarak evlerinde yapacak oldukları kür ile gastrit bitkisel tedavisi söz konusu olacaktır. Birçok hastanın kudret narı ile gastrit bitkisel tedavisi sayesinde iyileştikleri için bu sorunu yaşamakta olan kişilerin de evlerinde kolaylıkla yapacak olduğu bu kür ile şifa bulmaları mümkün olmaktadır.

Kürün yapımı için saf sızma zeytinyağına ihtiyacınız vardır. Satın almış olduğunuz kudret narı küçük parçalara böldükten sonra kavanozun içerisine koymuş olduğunuz zeytinyağının içerisine eklenmelidir. Sonrasında kavanozun ağzı kapatılmalıdır. Güneş ışığına kavanozu koymalı ve toplam 2 hafta boyunca ağzı açılmadan güneşte bekletilmesi gerekmektedir. Sonrasında güneşten alınan kavanoz gastrit bitkisel tedavisinde etkili olması için gastrit hastalarının sabah aç karnına 1 yemek kaşığı içmeleri gerekmektedir.

Zerdeçal İle Gastrit Bitkisel Tedavisi

 • 1 yemek kaşığı zerdeçal;
 • 200 gram su;
 • 1 çay kaşığı bal.

Gastrit bitkisel tedavisi için zerdeçal oldukça etkili olan ve gastrit belirtilerine iyi gelen mide mukozasında oluşan iltihaplanmanın azalmasında etkili olmaktadır. Hastaların sık sık belirtileri arasında olan mide mukozasında ki iltihaplanma ile birlikte hastanın semptomlarında artma meydana gelecektir. Ağrı, kusma ve yanma gibi belirtileri ortaya çıkması ile birlikte kişilerin şifalı bitkiler arasında zerdeçal ile iyileşme gerçekleşmesi söz konusu olacaktır. Aktarlardan satın alacak olduğunuz zerdeçal toz halinde satın almalısınız. Taze olmasına dikkat etmelisiniz. Kireçsiz olan ve hazır olan suyu kürü yapmak için kullanabilirsiniz. 200 gram su bir cezveye koyarak kaynatmalısınız ve üzerine 1 yemek kaşığı miktarında zerdeçal ilave ederek 5 dakika boyunca kısık ateşte kaynatılmalı ve 15 dakika boyunca midenin gastrit belirtileri tedavisinde etkili olması için demlenmesi gerekmektedir. Sonrasında içerisine organik olan bal ilave ettikten sonrasında bal eritilerek içilmesi gerekmektedir.

Gastrit tedavisinde etkili olan zerdeçalın kan sulandırıcı herhangi bir ilaç kullanan kişilerin tüketmemesi gerekmektedir. Ayrıca gastrit tedavisinde uzun süre kullanımından kaçınılmasına da hastaların dikkat etmesi gerekmektedir.

Patates ve Lahana Suyu Gastrit Bitkisel Tedavisi

 • 2 tane orta büyüklükte patates;
 • 200 gram lahana.

Gastrit semptomlarının azalmasında ve gastrite iyi gelen bitkiler arasında patates ve lahana bulunmaktadır. Bu bitkilerin tüketilmesi ile ortaya çıkacak olan semptomların hafiflemesi önlenecek ve iltihaplanma sonucunda hastalığın ilerlemesini durduracaktır. Bunun için hastaların 2 tane patatesin kabuklarını soyup meyve sıkacağı ile suyunu çıkartmaları gerekmektedir. Sonrasında 200 gram lahananın iç yaprakları da meyve sıkacağına atılarak suyu çıkartılır. Patates suyu ve lahana suyu karıştırılması sonucunda hastaların günde bir defa patates ve lahana suyunu içmeleri semptomlara iyi gelen ve hastalığın ilerlemesini engellemek konusunda etkili olacaktır.Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle