Gastrit İçin Doğal Tedavi Yöntemleri ve Kür Tarfileri

Gastrit semptomları yaşayan kişilerin evlerinde yapacak olduğu doğal çözümler ile hastalığın semptomlarını azaltarak tedavisinde başarılı olacakları kür tarifleri.

Gastrit İçin Doğal Tedavi

Gastrit oluşumu sonrasında hastaların semptomları artması ile birlikte ciddi sağlık sorunları ortaya çıkacaktır. Mide zarında meydana gelen iltihaplanma neticesinde bulantı, iştah azalması, karın ağrısı ve göğüs yanması gibi belirtiler ortaya çıkacaktır. Hastalığın ortaya çıkması ile birlikte mide zarında iltihaplanma olan kişilerin yaşamları boyunca beslenmelerine dikkat etmeleri ve gastrit için faydalı bitkileri tüketmeleri sonucunda semptomlar ortaya çıkmayacaktır.

Mide iltihaplanması yaşamakta olan kişilerin bol miktarda C vitamini almaları önerilmektedir. Fakat C vitamin deposu olan limon gastrit hastalarının uzak durması gereken bir gıda olmaktadır. Limon içerisinde bol miktarda asit barındırmaktadır. Asit yoğunluğu sebebi ile mide astarında oluşan iltihaplanmanın artmasına ve limon tüketilmesi sonucunda mide astarının tahriş olmasına neden olur. Bu nedenle de insanların limon ya da limon suyunu tüketmekten kaçınmaları gerekmektedir.

Limon gastrit sorunu yaşamakta olan kişilere zararlı olduğu unutulmamalıdır.

Yemekleri fazla tüketilmesi sonucunda hazmı kolaylaştırması için maden suyu tüketilmektedir. Maden suyunun mide zarında iltihaplanma ve tahriş olan kişiler tüketirken çok dikkatli olmalıdır. Maden suyunun asidik olması nedeniyle mide zarında iltihaplanmada artma olması ve ağrıların şiddetlenmesine sebep olabilir. Bu nedenle de gastrit hastasının maden suyunu düzenli olarak kullanmaktan kaçınması gerekmektedir.

Gastrit Kudret Narı

  • 2 tane kudret narı;
  • 1 kilo sızma zeytinyağı.

Mide astarında iltihaplanma, tahriş olma ya da delinerek ülsere çevrilmiş olan hastaların kudret narı tüketmeleri doğal bitki olarak faydalı olduğu için tavsiye edilmektedir. Kudret narının her sabah aç karnına bir yemek kaşığı kadar tüketilmesi gastrit semptomlarının iyileşmesinde etkili olacaktır. Kudret narı gastrit tedavisinde oldukça etkili olan doğal bir bitki olmaktadır. Gastrit hastalığının tedavisinde kullanılacak olan Kudret narını evde yapmak için taze olanını almanız gerekmektedir. Küçük parçalara bölerek bir kavanozun içerisine koymalısınız. Üzerine 1 kilo kadar saf sızma zeytin yağı ilave ederek kavanozun ağzını kapatın. Kavanoz tam 2 hafta boyunca güneş gören bir yerde konulmalıdır. 2 hafta sonrasında gastrit hastalarının kudret narı ve zeytinyağı ile yapmış olduğu karışımı sabahları aç karnına tüketmeleri gerekiyor.

Gastrit hastası olup aynı zamanda da karaciğer ve böbrek sorunu olan kişilerin tüketmemesi gerektiği gibi gebelik sırasında hormonlar üzerinde etkili olacağından hamilelik esnasında da kullanılması sakıncalıdır.

Gastrit Zencefil Çayı

  • 1 tatlı kaşığı toz zencefil;
  • 1 su bardağı su.

Mide astarında yoğun olarak iltihaplanma sonucunda ortaya çıkan semptomların tedavisi için hastalara zencefil gastrit için faydalı olduğu için tavsiye edilmektedir. Birçok hastalığın tedavisinde zencefilin hem anti inflamatuar özelliği ve antibakteriyel özelliği sayesinde hastalıkları tedavi etmekte etkin olmaktadır. Özellikle de iltihaplı hastalıkları yaşamakta olan kişiler zencefil çayı yaparak sağlığına kavuşmaları mümkündür. Mide astarında meydana gelen iltihabın ve enfeksiyonun azalması konusunda faydalıdır. Gastrit nedeniyle kişilerde meydana gelen hazımsızlık ve mide ağrısını oldukça azaltacaktır. Bunun için aktarlardan toz zencefil almalısınız. 200 gram kadar hazır suyun içerisine atacak olduğunuz toz zencefil miktarı 1 tatlı kaşığı olmalıdır. 10 dakika boyunca kısık ateşte kaynatılmalıdır. İsteğe göre içerisine organik bal ilave ederek daha kolay bir şekilde içmeyi kolaylaştırabilirsiniz. Gastrit tedavisinde etkili olan zencefil çayını günde iki ya da üç defa tüketmeniz ile semptomların azalmasını sağlayacaksınız.

Gastrit hastası olup da gebe bir kadınsanız ya da şeker hastalığına sahipseniz zencefil çayı tüketmeniz önerilmemektedir.

Gastrit Karambol Tohumu

  • 400 gram su;
  • 2 yemek kaşığı karambol tohumu.

Gastrit semptomları gelişerek rahatsızlık duyan kişilerin mide mukozasında oluşan iltihabın kesin olarak kuruması için aktarlardan karambol tohumu satın almalıdır. İçerisinde doğal olarak antasit maddelerin yoğun olması sayesinde tahriş olan mide zarının iyileşmesinde etkili olacaktır. Gastrit sonucunda ortaya çıkacak olan birçok semptomun kesin olarak yok olmasını sağlayacak ve sık sık hastalarda meydana gelen bulantının ve kusmanın yok olmasında kesin olarak etkili olmaktadır. Karambol tohumu kürünü yapabilmek için 2 su bardağı hazır suyu kaynatın. İçerisine karambol tohumundan 2 yemek kaşığı miktarında koyarak ortalama yarım saat boyunca kısık ateşte kaynatmalısınız. Kaynamış olan su ılık olana kadar süzmeyin. Sonrasında süzme işlemi gerçekleştirilmeli ve elde edilen karambol tohumu suyunun yarısı sabah aç karnına ve diğer yarısı ise akşam aç karnına her gün düzenli olarak içilmelidir.

Gastrit Papatya Çayı

  • 2 yemek kaşığı kurutulmuş papatya;
  • 1.5 su bardağı su.

Gastrit tedavisinde kesin olarak sonuç almak istiyorsanız tedavi için en etkili olan bitkilerin başında gelen kurutulmuş kır papatyası kürünü denemelisiniz. Ağrı kesici özelliği ve iltihap kurutucu doğal antibiyotik özelliği ile birlikte mide gazının azalması ve hazımsızlık sorununun ortadan kalkması konusunda da etkili olan bir bitki olmaktadır. Aktarlardan satın alacak olduğunuz kurutulmuş papatya her zaman küçük boyutlarda olan kır papatyası olmasına dikkat etmelisiniz. 1.5 su bardağı su kaynatılmalı ve üzerine kurutulmuş papatya eklenerek 15 dakika boyunca kısık ateşte kaynatılmalıdır. Ağzı kapalı bir şekilde beklenmeli ve sonrasında ağzı yanmayacak şekilde ılık olunca süzülerek içilmelidir.Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle