Hamilelikte Mide Üşütmesine İyi Gelen Çözümler

Gebelikte mide üşütmesi olduğu zaman bebeğe zarar gelmemesi için ilaç kullanamayacak anne adaylarının doğal yollarla mide üşütmesine iyi gelecek olan çözümler.

Hamilelikte Mide Üşütmesi Belirtileri

Hamilelikte Mide Üşütmesi

Gebelikte mide üşütmesi bazı virüslerin bulaşması sonucunda ya da hijyenik koşulların oluşmaması ile birlikte meydana gelecektir. Daha çok gebelikte sabah olduğu zaman mide bulantısı ortaya çıkacaktır. Ama mide bulantısı ile birlikte ortaya çıkacak olan diğer belirtiler olması ile birlikte normal mide bulantısından ayırmak için başka belirtilere bakılması gerekmektedir. Hamilelikte mide üşütme belirtileri şunlardır:

 • İshal;
 • Kramp tarzında karın ağrısı;
 • Ateş;
 • Kas ağrısı;
 • Halsizlik;
 • Titreme;
 • Baş ağrısı.

Hamilelikte mide üşütmesinin iyi bir şekilde pişmemiş olan yiyeceklerden de kaynaklanacaktır. Mide üşütmesi oluşması ile birlikte anne adayında iştah kaybının oluşması da görülmektedir. Kusma oluşması ile birlikte mide iltihabının oluşması ya da bağırsak iltihabı sonucunda da ortaya çıkabilir.

Bu belirtiler oluşması ile birlikte anne adayının ilaç kullanarak iyileşemeyecek olduğundan doğal yöntemler ile birlikte mide üşütmesini geçirmesi gerekmektedir.

Hamilelikte Mide Üşütmesine İyi Gelenler

Aşırı soğukta kalması sonucunda ya da soğuk içecekler ve gıdalar tüketmesi sonucunda da mide üşütmesine neden olarak belirtilerin ortaya çıkması görülecektir. Mide üşütmesi olması durumunda iyi gelen gıdalar ve içecekler ile birlikte mide üşütmesi geçecektir.

Sarımsak

Doğal bir antibiyotik olması sayesinde içerisinde ki maddeler sayesinde sarımsağın anti viral özelliği olması ile bilinmektedir. Soğuk algınlığı ya da başka sebepler sonucunda hamilelikte mide üşütülmesi olması sonucunda bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlayacak bir doğal bitki olmaktadır. Sarımsağın kokusundan rahatsız olan anne adaylarında mide bulantısı gelişebilir. Bu nedenle de mide üşütülmesi durumunda gebe kadınların sarımsağı birkaç parçaya bölerek yutması durumunda sarımsak özelliği sayesinde mide üşütmesinin iyileşmesini sağlayacaktır.

Bal

Soğuk algınlığı gibi nedenlerden dolayı gebelikte mide üşütmesi yaşanması sonucunda iyi gelen antibiyotik özelliği sayesinde mide üşütmesinin geçmesini sağlayacaktır. İçerisine bir miktar limon suyu sıkılması ile birlikte mide üşütmesi sonucunda ortaya çıkan baş ağrıları ya da iştah kaybının da ortadan kalkmasında etkili olacaktır.

Doğal olan ve organik bal tüketmeniz durumunda insanların mide rahatsızlıklarının kısa süre içerisinde geçmesini sağlayacaktır.

Zencefil

 • 1 çay kaşığı zencefil;
 • 1 su bardağı su.

Kaynar suyun içerisine çok az miktarda toz zencefil atarak karıştırılmalı ve birkaç dakika beklenmelidir. Tadının acı olması nedeniyle içilmemesi sebebiyle tatlandırmak için bal ilave edebilirsiniz.

Hastalıklara karşı önlem almak için tüketilecek olan zencefil oldukça etkili olan bir bitki olmaktadır. Antiviral özelliğinin olmasının yanı sıra iltihabın iyileşmesinde antiinflamatuar özelliği sayesinde etkili olmaktadır. Mide üşütmesi ile birlikte ortaya çıkacak olan ishal ya da diğer semptomların yok olmasında etkili olmaktadır. Zencefil hamile bayanların mide üşütmesini tedavi etmek için tüketeceği zaman çok dikkatli olması gerekmektedir. Çok aşırıya kaçmak başka rahatsızlıkların olmasında etkili olacaktır. Bu nedenle de karanfil ile birlikte içilmesi durumunda zencefil mide rahatsızlıklarına ve mide üşütmesine son derece iyi gelmesi ile bilinmektedir.

Kırmızı Soğan

Mide problemleri gebelikte olması durumunda iyi gelen doğal yollardan bir tanesi de antibiyotik özelliği olan kırmızı soğan olmaktadır. Ortaya çıkan sorunların hızlı bir şekilde tüketilmesinde etkili olan kırmızı soğan yemeniz tavsiye edilmektedir. Kırmızı soğanı özellikle de bal ile karıştırıp içmek mide hastalıklarının tedavisinde etkili olmaktadır. Kırmızı soğanı hamile bir bayan tüketmekte zorlanması durumunda suyunu sıkarak içmek sonucunda da mide ağrıları ve mide üşütmesine iyi gelecek olan bir yöntem olmaktadır.

Keten Tohumu

 • 1 tatlı kaşığı keten tohumu;
 • 1 su bardağı su.

Keten tohumu havan içerisinde dövülerek ufak hale getirilmelidir. Sonrasında suyun içerisine atılarak 10 dakika kaynatılmalı ve demlenmesi beklendikten sonra içilmelidir. Günde 2 defa içmeniz önerilir.

Keten tohumunda lif oldukça fazla olmaktadır. Sindirim sistemine faydası olması ile bilinmektedir. Mide üşütmesi tedavisinde etkin olması ile bilinmektedir. Bol miktarda içerisinde omega 3 yağ asidi barındırması sebebi ile birlikte mide de ortaya çıkacak olan sorunların hemen geçmesinde etkili olacaktır. Mide üşütmesine bağlı olarak ortaya çıkan ishal sorunu gibi sindirim sisteminde oluşan problemlerin de yok olmasında oldukça etkili olmaktadır. Sindirimin normal bir şekilde çalışmasını ve kısa sürede oluşan sorunun ortadan kalkmasında etkilidir.

Fakat keten tohumunun aşırı miktarda tüketilmesi sağlığa zararlı olması ile bilinmektedir. Bu nedenle de bir yemek kaşığından fazla tüketilmemelidir.

Nane Limon Çayı

 • 1 yemek kaşığı kuru nane;
 • Dilimlenmiş yarım limon;
 • 1.5 su bardağı su.

Nane mide bulantılarının yok olmasında etkili olduğu için çayı içilmelidir. Ilık suyun içerisinde dilimlenmiş limon ve kuru nane eklenerek kaynatılmalıdır. Demlenmesinin ardından süzülerek içilir. Günde iki üç bardak içmeniz önerilmektedir.

Mide üşütmesine bağlı olarak mide bulantıları yaşanması durumunda iyi gelen ve ağrıları dinmesinde etkili olan nane limon çayı içilmesi önerilmektedir. Çok hızla hamile bayanın mide üşütmesinde etkili olacaktır. Nane limon çayı aynı zamanda C vitamini açısından zengin olması sayesinde bağışıklık sisteminin güçlenmesinde de etkili olması ile bilinmektedir.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle