Sabahları Mide Bulantısı Nedenleri ve İyi Gelen Doğal Çözümleri

Her sabah mide bulantısı yaşayan kişilerin stres, alkol, gebelikte ve açlıktan ortaya çıkacaktır. Bulantıya kusma, ishal ve gaz da eşlik edecektir. İyi gelen yöntemler.

Sabahları Mide Bulantısı

Mide Bulantısı

Mide bulantısı bazı kişilerde geçici bir durum olsa da bazı insanlarda bir hastalığın belirtisi olarak ortaya çıkmaktadır. Mide bulantısı oluşmasının sabah uyanır uyanmaz ortaya gelmesinin yemek borusu kaslarının sinirsel olarak uyarılması ile de meydana gelebilir. Kişilerin bulantısının sonrasında çoğunlukla kusma ile sonuçlanmaktadır. Özellikle de gece çok fazla alkol tüketen, kafeini fazla içen ve hamilelikte oluşacak bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sabah uyanır uyanmaz herhangi bir sebepten ötürü midesi bulanan kişilerin kusmasından sonra bir rahatlama ortaya çıkabilir. Birçok hastanın yaşamakta olduğu yoğun stres ve yorgunluk sonrasında da sindirim sisteminin etkilenerek sonucunda mide bulantısı yaşaması da mümkün olan bir durumdur.

Her sabah günün ilk saatleri ile birlikte ortaya çıkan mide bulantılarının birçok sebepleri bulunmaktadır. Bu kişilerin yaşadığı sorun olan mide bulantısı bazı kişilerin uykusundan uyanmasına neden olacak kadar şiddetli olmasına da neden olabilir.

Hamilelikte ortaya çıkan ve gebelikte oluşan mide bulantılarının çoğunluğu ilk 3 ay içerisinde ortaya çıkacaktır. Sonraki dönemler içerisinde kadınlarda mide bulantısı çok

Çoğu kişinin her sabah uyandığı zaman mide bulantısı şikayeti ortaya çıkmaktadır.Daha çoğunlukla bir kişinin yoğun olarak aldığı alkol sonrasında sabah uyandığı zamanlarda şiddetli bir ağız kokusu ile birlikte mide bulantısı da yaşaması normal olmaktadır.

Sabah uyanır uyanmaz ortaya çıkan mide bulantısının kişilerde halsizliğin yoğun olarak hissetmesi de oluşacak bir durum olarak karşımıza çıkacaktır. İnsanlarda görülen yoğun mide bulantısı ile birlikte kişinin ruhsal dengesinde de değişiklikler oluşması görülecektir. İnsanlarda sabah mide bulantısının görülmesi ile birlikte halsizlik sonucunda kişilerde gün içerisinde canlarının hiçbir şey yapmak istemeyecektir.

Sabahları Mide Bulantısı Nedenleri

Sabah erken saatlerde erken mide bulantısının sebepleri arasında kişilerin her sabah yaşamakta olduğu bu bulantı kalkınca olması ve mide yanması olması durumunda hastalarda kan şekerinin düşmesi de olabilir. Kişilerin sık sık çarpıntısının olması ve sabah uyanı uyanmaz terlemesinin oluşması ile birlikte kan şekerinin düşmesi sonucunda ortaya çıkacaktır. Bu durum kişilerde mide bulantısının ve halsizlik ile ilgili olarak gelişecek sorunların başında depresyon durumu da meydana gelecektir.

Alkol sabahı mide bulantısının nedenleri?

Aşırı alkol kullanan kişilerde sindirim sisteminde zedelenme ve tahriş olma gibi durum oluşması ile birlikte kişilerde sık sık sabah uyandığı zaman bulantı oluşabilir. Nane limon çayı alkol sonrasında midenin yatışmasını sağlamaktadır.

Gebelikte sabah mide bulantısı nedenleri?

Gebelikte bebeğin gelişimi ile birlikte mide bulantısı hamilelerde sıklıkla görülen bir durum olarak karşımıza çıkacaktır. Bir kişinin uyandığı zaman midesinde ciddi bir bulantı hissinin oluşmasının nedenlerinden bir tanesi de açlık olacaktır. Aç olduğu için meydana gelen mide bulantısının artacak olduğu da bilinmektedir. Hamilelikte oluşan her sabah mide bulantısının nedenlerinden bir tanesi de gebelikte oluşan hormonlarda ki artış olmaktadır. Gebelikte mide asit miktarının hormonların artması ile birlikte görülmektedir. Ayrıca hamilelikte anne adayının çok stresli olması, bir gün önce çok yorulması ve çok dinlenememesi gibi nedenlerde etkili olacaktır.

Sabah ortaya çıkmakta olan mide bulantısının en büyük nedenlerinden bir tanesi de kişilerin uzandıkları zaman daha yoğun olarak geniz akıntısı yaşanmasıdır. Bu durumda sabah uyanır uyanmaz sadece mide bulantısı yaşamaktaysa bunun reflü gibi sindirim sisteminde oluşan hastalıklar sonucunda da olabilir.

Sabahları Mide Bulantısı Tedavisi

Her sabah mide bulantısı sorunu yaşamakta olan kişilerin açık havaya çıkarak temiz bir havayı derin derin almaları tavsiye edilmektedir. Açık havada özellikle yürüyüş yapmak sonucunda mide bulantısı geçecektir.

Kolonya ya da başka güzel kokuları koklamak kişilerin daha rahatlamasını ve mide kusmasına iyi gelecek olan bir yöntem olabilir. Bulunduğu ortamın havasız olması durumunda ya da kötü kokuya sahip olması sonucunda mide bulantısında artma olacaktır. Bu nedenle de kötü kokunun olduğu bölgeden uzaklaşmak iyi gelecektir.

Mide bulantısı yaşamakta olan çocuklarda özellikle diğer belirtilerin de ortaya çıkması ile birlikte dinlenmeleri gerekmektedir. Sırt üstü olacak şekilde uzanmak mide bulantısının azalmasında etkili olur.

Sabah uyanır uyanmaz erkenden su içilmesi de midenin bulanmasında etkili olacaktır. Bu nedenle kişilerin her sabah erken uyandığı zamanlarda mide bulantısı oluşması durumunda erkenden su içmemesi gerekmektedir. Ağır yiyecekler asla tüketmemelidir.

Sabahları Mide Bulantısına Doğal Çözümler

  • 1 yemek kaşığı nane;
  • Çeyrek limon;
  • 200 gram su;
  • 1 çay kaşığı bal.

Sabah kalkar kalmaz ortaya çıkan mide bulantısına çok iyi gelen çaylardan bir tanesi nane limon çayı olmaktadır. Nanenin rahatlatıcı etkisi bulunmaktadır. Bunun yanı sıra kişilerde halsizlik ve gaz gibi durumların oluşması ile birlikte bunun yok olması için kişilerin nane limon kullanması tavsiyesi olmaktadır. Kurutulmuş nanenin 1 su bardağı suyun içerisine atılarak kaynatılır. 10 dakika boyunca dinlenmesi gerekmektedir. Sonrasında süzme işleminin gerçekleşmesi ile birlikte kişiler içerisine limon sıkması ve bal ilave ederek içmelidir.Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle