Reflüsü Olan Bebekler Hangi Mama İle Beslenmelidir?

Bebeklerde reflü olması durumunda antireflü içeren ve bebeğin mama yedikten sonra kusmasını engelleyecek özel mamalar ile beslenmesi ve beslendikten sonra yatırılmasından kaçınılmalıdır.

Bebeklerde Reflü Maması

Bebeklerde reflü çok sık görülmekte olan, bebeğin yemek borusu ile midesi arasında bulunan kasın tam olarak gelişmemesi nedeniyle bebeğin yediklerini tekrardan ağzına gelerek çıkarması durumu bebeklerde reflü görülmesine neden olmaktadır. Bebeğin sürekli olarak tükürmesi, yemek yemeyi istememesi, midesine dokununca ağrısının olması gibi durumlarda bebeklerde reflü belirtileri arasında olmaktadır. Hırıltılı nefes alacak ve sürekli olarak öksürecek olan bebeğin uyku bozukluklarının da olması söz konusu olacaktır. Bebeklik dönemi içerisinde mümkün olduğu kadar anne sütü ile beslenmesi ama bebeğin anne sütü ile beslenirken annenin bebeğin midesine zararlı olan yiyecekler tüketmemesi gerekmektedir. Biberon kullanmamaya özen gösterilmeli ve yalancı emzikler kullanılmamalıdır.

Bebeğin sık sık anne sütüyle beslenmesi gerekmektedir. Reflü bebeklerde olması nedeniyle daha sık beslenmesi gerekmektedir. Eğer bebeklerde sık sık reflü belirtileri oluşması durumunda mamasında değişiklik yapmanız gerekmektedir. Unutmamanız gereken bebeğin biberon ile beslenmemesi gerekmektedir. Bebeğin biberon ile beslenmesi durumunda daha çok görülmektedir. Kaşıkla beslenmeye geçildiği zaman ise reflünün giderek azaldığı da görülmektedir.

Aptamil AR

Kusma problemi yaşamakta olan bebeklerin zengin besin açısından önemli olan bir besin kaynağı olmaktadır. Ürün içerisinde doğal ürünler bulunmaktadır. Keçi boynuzu ürünü bulunmaktadır. Keçiboynuzu lifi içerisinde fazlasıyla bulunmaktadır. Süt yoğunluğu olması nedeniyle küçük bebeğinizin tedavisinde kullanmanız mümkün olacaktır. Ürün içerisinde ki yemek borusundan bebeğin yediklerinin geri gelmesi gibi bir durumu ortadan kaldıracaktır. Bebeğin sağlıklı gelişimini sağlayacak, karbonhidrat sindirim sisteminin desteklemesini sağlayacaktır. Bu bebek maması minerallar açısından yoğun olmaktadır. Doktor tavsiyesi ile mutlaka uygulanması gerekmektedir. Doğumdan itibaren kullanabilirsiniz.

İnternet üzerinden, marketlerde ve eczanelerde 39.90 TL ücret ile satın alabilirsiniz.

Humana AR Kusma Önleyici Mama

Antireflü maması olmaktadır. Bebeğin yediklerini yemek borusuna geri gelmesi sonucunda çıkarmasını önleyecek, anne sütü bakımından zengin olan proteinlere sahip olan bir yiyecek olmaktadır. Bebeğin emzirmesi sırasında kusma yaşanması durumunda ve doktorunuz tarafından mamaya geçmeniz önerilmesi durumunda Humana AR doktor tarafından tavsiye edilmesi durumunda satın almalısınız. İçerisinde bulunan besinler ve doymamış yağ asitlerinin olması sonucunda bebeğin midesinde bulunan mamanın ya da sütün ağzına gelmesini engelleyecektir. Esansiyel yağ asitleri ve Omega 3 yağ asidi bakımından da zenginleştirilmiştir. Biberon maması olarak satılmaktadır.

Eczanelerden ya da marketlerden alacağınız gibi doktor tavsiye etmesi sonucunda 38.75 TL ücret ile İnternet üzerinden de satın alabilirsiniz.

Bebelac Gold Thickener Bebek Maması

Doktor tarafından önerilmesi sonucunda uygulanması tavsiye edilmektedir. Bebekler için besin kaynağı deposu olmaktadır. Antireflü özelliği sayesinde bebeklerin sık sık kusması gibi bir durum söz konusu olması durumunda bebeklerin kusma problemini ve mamanın ağzına gelmesini engelleyecek besin maddeleri bulunmaktadır. Bu bebek maması prematüre bebekler açısından uygun olmayan bir mama olmaktadır. Normal doğan bebeklerin tedavisinde uygun olacaktır. 21.80 TL ücret ile eczanelerden satın almanız mümkün olacaktır.

Evolvia AR Bebek Maması

Özel olarak üretilen ve 49.90 TL ücret ile satılan bebek mamasının doktor önerisi sonucunda başlanması uygun olacaktır. Yemek borusundan tekrardan dönen gıdanın bebeklerin kusmasına neden olması durumunda bebeğin muayene edecek olan doktor tarafından önerilmesi sonucunda doğum sonrasında başlangıç maması olarak uygulamanız gerekmektedir. Bebeğin doğumundan sonraki 6 ay süresi boyunca yeterli düzeyde beslenmesini sağlayacak olan keçiboynuzu tohumu içeren ve bu sayede bebeğin gelişimini sağlayacak olan, bebeğin sağlıklı olması konusunda yardımcı olacak bir bebek maması olmaktadır.

Reflü Olan Bebeğin Beslenmesi

Bebeği sık sık ve az miktarda beslemeniz gerekmektedir. Mümkün olduğu kadar bebeğin dik bir şekilde beslenmesi ve kafasının midesinden daha yüksekte olması gerekmektedir. Bebeklerin sık sık hava yuttukları için gaz probleminin olması normaldir. Bu nedenle de bebeğin gazının sık sık alınması gerekmektedir. Gaz problemi beslenmesini de etkileyecektir. Yalancı emzik adı verilen ve bebeğin hava yutmasına neden olan emzik ya da biberon tüketmemeniz gerekmektedir. Bebeğe mama uyumasına yakın mama verilmemesi gerekmektedir. Mümkün olduğu kadar yemek yedikten 20 dakika kadar dik pozisyonda olması, bebeğin kıyafetlerinin her zaman içerisindeyken rahat edecek olduğu kıyafetler olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. 1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (3 votes, average: 4,33 out of 5)
Loading...

Yorum ekle