İbrahim Saraçoğlu’ndan Hazımsızlığa İyi Gelen Kürler

Zaman zaman yaşanılan hazımsızlık ve şişkinlik oluşması durumunda karın bölgesinde yanma ve ağrı hissedilmesi sonucunda İbrahim Saraçoğlu tarafından hazımsızlığa iyi gelen kürler.

İbrahim Saraçoğlu’ndan Hazımsızlık Bitkisel Tedavisi

 • 1 tatlı kaşığı civanperçemi;
 • 500 gram su.

Özellikle de yemeklerden sonra hazımsızlık problemi yaşamakta olan kişilerin sindirim sisteminde yaşanan bu problem için bitkisel tedavisi sayesinde hazmı kolaylaştırmaktadır. Civanperçemi kürünün sindirim sistemini ve bağırsakları çalıştırması ile birlikte oluşan hazımsızlığın yok olmasında etkili olacaktır. Doğal kür olması nedeniyle sizlerde gaz giderici ve şişkinliği azaltacak bu bitkisel çayı kullanmalısınız. Şişkinlik şikayeti çeken kişilerin özellikle de yemeklerden sonrasında bu şikayetin oluşması ile birlikte yok olmasında etkili olması için bu çayı içmeniz önerilmektedir.

Bir tutam yaklaşık olarak beş gram kadar aktardan satın alacak olduğunuz civanperçemi bitkisini yarım litre su içerisinde kaynatmalısınız. Civanperçemi bitkisini atmadan öncesinde mutlaka suyun ılık olmasına dikkat etmelisiniz. Su kaynamaya başladıktan sonra 3 dakika daha kısık ateşte kaynatın. Sonrasında demlenmesi için bırakın. Suyun soğumasını beklemeniz gerekmektedir.

Süzülür ve su ikiye bölünmelidir. Civanperçemi çayının yarısını sabah aç karnına diğer yarısını da akşam yemeklerden önce içmelisiniz. Bu kür sayesinde bağırsak sisteminiz hızla çalışacak ve gaz sorununu ortadan kaldırmış olacaksınız.

Papatya Çayı

 • 1 yemek kaşığı kurutulmuş papatya;
 • 1 çay kaşığı bal;
 • 250 gram kireçsiz su.

Sinir sistemine iyi geldiği ve insanları rahatlatması ile bilinen papatya çayının mide hazımsızlığı olması ile birlikte ortaya çıkan semptomların hızlı bir şekilde azalmasında etkilidir. Hazımsızlık bazı durumlarda sadece yemek veya içmek sonucunda ortaya çıkmayacaktır. Bazı kişilerde sinirsel ya da stres olarak da insanların yaşamakta olduğu sorunların başında olmaktadır. Bu durumda yapacağınız papatya çayı ile birlikte sakinleştirici özelliği bulunmaktadır.

Aynı zamanda da mide hazımsızlığı her zaman yaşamakta olan kişilerin yemeklerden yarım saat sonrasında papatya çayı içmesi hazımsızlığın hızlı bir şekilde giderilmesinde etkili olacaktır.

Papatya çayını demlemek oldukça kolaydır. Yapacak olduğunuz çayın kurutulmuş kır papatyası kullanarak gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Papatya çayı yapabilmek için aktarlardan satına alacağınız papatyaların boyutunun küçük olması gerekmektedir. Güneşte özel olarak kurutulmuş ve eski olmamasına da dikkat etmelisiniz.

1 yemek kaşığı dolusunda kurutulmuş papatyanın ılık suyun içerisine atarak kısık ateşte 5 dakika boyunca kaynatın. Kısık ateşte kaynatmaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Süzme işlemi sadece çayın ılık olduğu zaman yapılır ve içerisine bal ilave ederek karıştırıldıktan sonra hazımsızlık çektiğiniz zaman 1 su bardağı içmeniz gerekmektedir. Hem sakinleşmenizi, hem mide hazımsızlığı ve gaz tedavisinde etkili olacaktır.

Ahmet Maranki’den Hazımsızlık Bitkisel Tedavisi

 • 1 tatlı kaşığı anason bitkisi;
 • 1 tatlı kaşığı civanperçemi;
 • 1 çay kaşığı melisa otu;
 • 1 tatlı kaşığı kurutulmuş papatya;
 • 1 tatlı kaşığı pelin çayı;
 • Çeyrek limon;
 • 1 tatlı kaşığı bal;
 • Yarım litre su.

Sık sık hazımsızlık sorunu yaşayan ve bu hazımsızlık ile birlikte gaz şikayeti olanların yaşadığı bütün semptomları ortadan kaldırmak için bitkilerden oluşan karışımla yapacak oldukları çayı içmeleri Ahmet Maranki tarafından hazımsızlık tedavisinde mideye iyi geldiği için tavsiye edilmektedir.

Yapmanız gereken yukarıda yazmış olduğumuz bütün malzemeleri aktarlardan ya da marketlerden satın almanız olacaktır. Kaynamakta olan suyun içerisine söylenen ölçüde eklemelisiniz. Bitki çayını yaparken dikkat etmeniz gereken konulardan bir tanesi de suyun kireçsiz yani musluk suyu olmamasına dikkat etmeniz olacaktır. Kaynayan suyun içerisine limon ve bal dışında kalan bütün bitkiler belirtilen ölçüde atılarak 5 dakika kısık ateşte kaynatılmalıdır.  Suyun ılımasının ardından süzülür ve içerisine taze limon sıkılır. Sonrasında bal ilave edilerek eritilir ve suyun yarısı sabah yarısı akşam içilir. Bu sayede sürekli olarak midesinde hazımsızlık problemi çeken kişilerin tedavisi bitkisel olarak gerçekleşmiş olacaktır.

Karbonat Suyu

 • 1 tane limon;
 • 1 çay bardağı su;
 • 1 tatlı kaşığı karbonat.

Mide ve sindirim rahatsızlıklarının tedavisinde etkili olan bir kür karbonat ve taze limon suyu ile yapacak olduğunuz kür olmaktadır. Hazımsızlık sorunu sonucunda sürekli olarak yaşayan ve kusma, gaz gibi semptomları gerçekleşecek olan hastaların karbonatlı suyu içmeleri sonucunda hazımsızlık sorunu ortadan kalkacaktır.

Karbonatlı suyu çok sık olarak içmemeniz gerekmektedir. Ayrıca yüksek kan basıncına sahip hastalarında içmekten kaçınması gerekiyor.

Orta büyüklükte bir tane limon ikiye bölünerek çekirdekleri çıkartılmalıdır. Bir su bardağı içerisine sıkılır. Limonun her zaman için taze olmasına dikkat etmelisiniz. Üzerine hazır sudan 1 çay bardağı eklenir ve karbonat eklenerek karıştırılır. Yapmış olduğunuz bu kür biraz köpürecektir. Bu nedenle hemen içmelisiniz. Midede oluşan hazımsızlığı çok kısa süre içerisinde geçirecektir.Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle