İbrahim Saraçoğlu’ndan Bitkisel Gastrit Kür Tarifleri

Mide astarında iltihaplanma sonucunda tanısı konulan hastaların evlerinde gastrit tedavisine yardımcı olacak İbrahim Saraçoğlu Bitkisel Kür Tarifleri ve Kullanımları

İbrahim Saraçoğlu Gastrit Karnabahar Kürü

  • 200 gram taze karnabahar;
  • 400 gram su.

İbrahim Saraçoğlu tarafından gastritin evde tedavisi için hazırlanarak kullanılması gereken kürlerin başında karnabahar kürü gelmektedir. Mide ağrısı şikayeti olan kişilerin günde 1 defa aç karnına tüketmeleri ile ağrının gün içerisinde kişileri rahatsız etmeyecek olduğu için bu kür Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilmektedir. Fakat bazı kişilerin karnabahar tüketmesi durumunda karnabaharın gaz yapıcı etkisi olduğundan bu konuda rahatsızlık duymaktadır. Karnabaharın gaz yaptığı kişiler bu kürü uygulamamaları ve gastrit tedavisinde evlerinde yapacak oldukları Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilen diğer kürleri uygulamaları tavsiye edilmektedir.

Taze karnabahar yaprakları ayıklanarak ortalama 200 gram miktarında yıkanarak 2 su bardağı kaynamakta olan suyun içerisine konulmalıdır. Tencerenin ağzı kapalı bir şekilde 15 dakika boyunca kısık ateşte kaynatılmasının ardından 1 saat boyunca süzme işlemi gerçekleşmeden demlenmesi beklenilmelidir. Hastalığın tedavisinde etkili olması için haşlanmış karnabahar suyu içilmelidir. 400 gram karnabaharın haşlandığı su demlenmesinin ardından süzülmelidir. Haşladığınız karnabaharın isterseniz yemeğini yapabilir ya da salatalarda ekleyerek yiyebilirsiniz.

Süzülmüş suyun yarısını sabah aç karnına içerisine bal ya da tatlandırıcı koymadan için. Geri kalan yarısını ise akşam yemeğinden yaklaşık olarak 2 saat öncesinde aç karnına içilmelidir.

İbrahim Saraçoğlu Gastrit Cennet Hurması

  • 2 tane cennet hurması;
  • 1 bardak su.

Mide ülseri ya da mide iltihaplanması sonucunda semptomların yoğun olarak hissedildiği hastaların yukarıda yazmış olduğumuz karnabahar kürünü gaz yaptığı için uygulamamaları durumunda cennet hurması kürü tavsiye edilmektedir. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından belirtilen bu kür semptomların hafiflemesi ve özellikle de ülser sorunu yaşamakta olan kişilerin tedavisine iyi gelmesi ile bilinmekte olan çok faydalı bir yiyecek olmaktadır.

Özellikle de mikrop sonucunda mide astarında iltihaplanma gelişmiş olan hastaların mikrop öldürücü özelliği sayesinde hastalığın iyileşmesinde etkili olacağı belirtilmektedir.

Alacak olduğunuz cennet hurmasının her zaman için gastrit tedavisinde iyileştirme özelliğinin olması için dış kabuklarının soyulması gerekmektedir. Daha sonradan çiğ olarak iyi bir şekilde çiğneyerek tüketilmelidir. Üzerine ise ılık olan kireçsiz 1 su bardağı su içilmelidir. Mide rahatsızlığı çekmekte olan hastaların bitkisel tedavi olarak cennet hurmasının çok etkili olduğu ve semptomları iyileştirdiği unutulmamalıdır. Her sabah aç karnına tüketilmesi önerilmektedir.

İbrahim Saraçoğlu Gastrit Brokoli Kürü

  • 200 gram taze brokoli;
  • Yarım litre su.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından mide gastrit hastalığına neden olan helikobakter pilori mikrobu sorunu olan hastalara bitkisel tedavi olarak brokoli kürü önerilmektedir. Bakterinin üremesi sonucunda hastalığın semptomlarında artış olması ile birlikte hastalığa iyi gelen bu kür için taze ve sararmamış olan yeşil brokoli almalısınız. 200 gram miktarında kaynamakta olan yarım litre suyun içerisine bol su ile yıkamış olduğunuz brokoli konularak 15 dakika boyunca kaynatılmalı ve sonrasında su soğuyana kadar süzme işlemi gerçekleşmeden demlenmesi beklenmelidir. Suyun soğuması ile birlikte süzme işlemi gerçekleşecektir. Özellikle de kusma esnasında kan gelen kişilerin brokoli kürü ile ülser tedavisi ya da diğer mide hastalıklarının tedavisinde etkili olarak iyi gelen bir bitkisel kür olduğu unutulmamalıdır.

Süzdükten sonra elde edilen suyun yarısını sabah içmelisiniz. Brokoli suyunu içtikten sonra yarım saat boyunca herhangi bir şey tüketilmemelidir. Sonrasında kahvaltı yapabilirsiniz. Haşlamış olduğunuz brokoli suyunun geri kalanını ise akşam yemeklerinden 2 saat öncesinde kişinin midesi aç iken içilmelidir. Haşlamış olduğunuz brokolileri ise atmak yerine salata ya da çorba yaparak kullanabilirsiniz.

Bu kürü toplam 7 gün uygulamalı ve 3 gün ara verdikten sonra tekrar 1 hafta boyunca her gün düzenli olarak uyularsanız etkisini göreceksiniz.

Hatmi Kökü Kürü

  • 1 yemek kaşığı hatmi kökü;
  • 250 gram su.

Gastrit hastalığının ilerlemesi ile birlikte ülser gibi çok ciddi hastalıkların oluşmasına neden olabilir. Mide ülseri ve gastrit tedavisi için bitkisel kür yaparak hastalığın ilerlemesini önlemek ve rahatsız edecek olan belirtileri ise aza indirmek istiyorsanız aktarlardan hatmi kökü bitkisini satın almanız gerekmektedir. Kaynamakta olan hazır suyun içerisine 1 yemek kaşığı miktarında koyacak olduğunuz hatmi kökü 3 dakika boyunca kısık ateş üzerinde kaynatılmalıdır. Mide astarının tahriş olduğu için semptomlarından şikayetçi olan kişilerin bu kürü her sabah aç karnına 21 gün boyunca tüketmeleri olumlu sonuç verecektir. 21 gün sonucunda hastalarda tam olarak iyileşme gerçekleşmemesi ardından 3 gün küre ara verilmeli ve sonrasında tekrardan aynı miktarlarda kür yapılarak içilmelidir.

Sindirimi kolaylaştıracak ve ayrıca içerisinde bulunan maddeler sayesinde bağırsaklara da faydalı olacaktır. Yaşlıların ya da hamilelerin her zaman doktor tarafından izin ile bu kürü uygulamaları tavsiye edilmektedir.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle