İbrahim Saraçoğlu Reflü Tedavisi İçin Bitkisel Kür

İbrahim Saraçoğlu reflü hastalığına sahip olan insanların mide yanması, mide ağrısı gibi şikayetlerini süt ve havuç suyu ile nasıl tedavi edeceklerini ve reflü tedavisi için diğer kürler.

İbrahim Saraçoğlu Reflü Kürü

Çok fazla yemek tüketmek, mideyi her zaman çok fazla doldurmak gibi durumlar ve akşamları geç saatlerde ağır yemekler ve çok fazla yemek yiyen kişilerde var olan reflü şikayetleri giderek çoğalacaktır. Hastanın özellikle de reflü şikayetlerinin gece olduğu zaman artacağı bilinmektedir. Bu durumda da hastalığın içerisinde Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından mide yanması olan kişilerin ilk olarak birkaç yudum süt içmeleri tavsiye edilmektedir. Bu hastalığın içerisinde mide yanması ağzınıza su gelmesi gibi durumlar olduğu zaman oda sıcaklığında bulunan yağsız süt birkaç yudum içilmelidir. Bunu 10 ya da 15 gün kadar içmeniz durumunda reflü şikayetleriniz oldukça azalacaktır. Bazı hastaların süt içtikleri zaman alerjisi olan kişilerin ise süt yerine 1 bardak yeni sıkılmış havuç suyu içmeleri tavsiye edilmektedir.

Ender Saraç Reflü Kürü

 • 5 gram rezene tohumu;
 • 10 gram anason;
 • 1 avuç leblebi.

Ender Saraç tarafından reflü hastalarının midelerinde yanma ya da ağrı şikayetlerini durdurmak amacıyla vermiş olduğu bu kürü 20 gün kadar günde bir defa kullanmanız tavsiye edilmektedir. Bunun için hastanın alacağı rezene tohumu ve anason olması gerekmektedir. Bir havanın içerisine konularak biraz dövün. Çok küçük parçalar halinde toz olmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Daha sonradan bu karışımı yemelisiniz. Ardından da 1 avuç leblebiyi yemelisiniz.

Yedikten önce ve yedikten sonra en az 20 dakika boyunca dik durmanız gerekmektedir. Hastalığın kısa süre içerisinde iyileştiğini de göreceksiniz.

Bitkisel Kürler

Lahana Suyu

 • 100 gram taze lahana;
 • 1 litre su.

Lahana suyu mide için faydalı olmakta ve asit dengesinin oluşmasını sağlamaktadır. En etkili tedavilerden bir tanesinin lahana suyu olduğu uzun zamandır bilinmektedir. Mide asidi düşük olan insanların lahana suyu içmeleri gerekmektedir. Sizlerde çiğ olarak tüketmek yerine lahana suyunu içmeyi denemelisiniz. Meyve sıkma makineniz varsa o zaman 100 gram lahanayı onda sıkmalısınız. Eğer meyve sıkacağınız olmaması durumunda ise 100 gram lahanayı 1 litre dinlenmiş su içerisine koyup 1 saat süresince ocağın altı kısık ateşte kaynatmanız gerekiyor. Su soğuduğu zaman gün içerisinde üç eşit parçaya bölün. Sabah, öğle ve akşam bu kürü içmeniz gerekmektedir. 

Huş Ağacı Kabuğu Kürü

 • 20 gram kaynar su;
 • 100 gram su.

Mide ekşimesi, mide yanması yaşamakta olan hastaların ince kıyılmış olan huş kabuğu bir kabın içerisine konulmalıdır. Daha sonradan da ince ince kıyılmış olan huş kabuğu üzerine kaynar su dökülmelidir. 3 saat boyunca bekletilmesi gerekmektedir. Daha sonradan günde bir defa aç karnına sabahları içmeniz fayda sağlayacaktır. Bu kürü sadece 20 gün boyunca uygulamanız gerekmektedir. Katkısız içmeniz tavsiye edilmektedir.

Patates Suyu

 • 2 orta büyüklükte patates.

Reflü tedavisinde patates suyunun ayrı bir yeri olmaktadır. Reflü hastalığı sonucunda yaşadığınız mide yanması, mide ekşimesi gibi sorunların üstesinden gelebilmek için hastanın her zaman 2 orta büyüklükte patatesi sıkarak onun suyunu yemeklerden yarım saat sonra içmeniz tavsiye edilmektedir. Bu kürü 10 gün boyunca her gün düzenli olarak uygulamanız reflü hastalığınızın iyileşmesini sağlayacaktır.

Papatya ve Ihlamur Çayı

 • 5 gram kaşığı nergis;
 • 10 gram ıhlamur çiçeği;
 • 10 gram papatya kurusu;
 • 1 çay kaşığı bal.
 • 300 gram su.

300 gram dinlenmiş suya Bütün malzemeler sırası ile konulması gerekmektedir. Bal en son koymanız gereken bir tatlandırıcı olacaktır. 15 dakika süresi içerisinde çok kısık ateşte kaynatmanız çayın olmasını sağlayacaktır. Daha sonradan süzülmeden ağzınızı yakmayacak ılık olduğu zaman 1 su bardağına süzülerek konulur. İçerisine 1 çay kaşığı balı en son ilave edin ve karıştırarak eritilir. Günde 3 defa içilmesi durumunda hastalığın iyileşme belirtileri görülecektir. Kürün uygulama süresi 15 gün olmaktadır.

Bitki Çayı

 • 10 gram civanperçemi;
 • 5 gram sarı kantaron;
 • 5 gram karahindiba;
 • 10 gram kuru nane;
 • Yarım litre su. 

Yarım litre kaynamakta olan suyun içerisine bütün malzemeler sırasıyla konulur. 30 dakika boyunca kısık ateşte kaynatılmalıdır. Ocağın altı kapatıldıktan sonra ılıması için beklenir. Ilık olması için beklerken süzme işleminin yapılmaması gerekmektedir. Ilık olduktan sonra süzme işlemi yapılmalıdır. Bu kürün yarısını sabah kahvaltıdan birkaç saat sonrasında, kalan yarısını da akşam yemeğinden iki saat kadar önce tüketmeniz tavsiye edilmektedir. Mide ağrısına iyi gelecektir. Kürün kullanım süresi 20 gündür.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (2 votes, average: 3,50 out of 5)
Loading...

Yorum ekle