İbrahim Saraçoğlu’ndan Mide Mikrobu Bitkisel Tedavisi

Yenilen gıdalardan bulaşan mide mikrobu sindirim sistemine yerleşerek burada çoğalan bir hastalıktır. Rahatsızlığın tedavisinde kullanacağınız bitkisel kürler.

İbrahim Saraçoğlu Mide Mikrobu Tedavisi

 • 200 gram brokoli;
 • Yarım litre su.

Mide mikrobu ülser, gastrit gibi birçok mide rahatsızlığına sebep olan bir mikrop olmaktadır. Bitkisel kürler ile birlikte bu mikrobun çoğalmasını durdurmak ve azalması için brokoli kürü Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilmektedir. Brokoli kürü mide mikrobu kürüne iyi gelen bitkiler arasında olmaktadır. Yapımı kolay olduğu gibi içimi de oldukça kolay olmaktadır. Marketlerden satın alacak olduğunuz brokolinin taze olmasına dikkat etmelisiniz. Sararmış ve kararmış olan brokoliyi tercih etmemelisiniz. İlk olarak aldığınız brokoliyi sirkeli su içerisinde yarım saat bekletmelisiniz. Daha sonrasında bol su ile yıkamalısınız. Yarım litre hazır suyun içerisine yıkadığınız brokoliler atılarak 20 dakika boyunca kısık ateşte kaynatılmalıdır. Ocağın altı kapatıldığı zaman hemen süzme işlemini gerçekleştirmeyin. Suyun soğumasını ve demlenmesini beklemelisiniz.

Daha sonrasında suyun yarısını sabah aç karnına içerisine hiçbir tatlandırıcı koymadan içmelisiniz. Geri kalan yarısını ise öğle yemeğinden 2 saat sonra içmeniz mide mikrobunun ölmesinde etkili olacaktır.

Lahana Suyu

 • 200 gram lahananın iç yaprakları;
 • 2 tane patates.

Lahana ve patates suyu mide mikrobunun ürememesini sağlamakta olan kürler arasında olmaktadır. Lahananın ve papatesin suyunu çıkarmak için meyve sıkacağı kullanmalısınız. Lahananın iç yaprakları çıkartılarak bol suyla yıkanmalıdır. Daha sonrasında ise patates kabukları soyulduktan sonra bol suyla yıkanarak temizlenmelidir. Meyve sıkacağının içerisine lahananın yaprakları ve patates eklenerek suyu çıkartılmalıdır. Daha sonrasında ise karıştırılarak içilmelidir. Kürün uygulanması 15 gün olmaktadır. Sonrasında ise 3 gün ara verilmeli ve tekrardan başlanmalıdır. Sindirim sisteminde oluşan sorunlarında giderilmesi ve yok olmasında oldukça etkili olan bir kür tarifi olmaktadır.

Pancar Suyu

 • 2 tane pancar;
 • 1 salkım siyah üzüm.

Pancar suyu içmek sindirim sisteminde oluşan rahatsızlıkların giderilmesinde etkili olacaktır. Bunun için etkili olan kürü hazırlamak için taze pancar ve taze siyah üzüm kullanmanız gerekmektedir. Akşamları özellikle içmeniz gece uyurken oluşacak midesel sorunların giderilmesinde etkili olur. Ayrıca mikrop sonucunda meydana gelecek olan iltihaplanma ya da ülserin de iyileşmesinde etkili olması ile bilinmektedir. Bunun için yapacak olduğunuz kürde pancar kabukları soyularak yıkanmalıdır. Üzüm taneleri bol suyla yıkanarak temizlenmelidir. Meyve sıkacağına atacak olduğunuz pancar ve üzüm suyu çıkartılmalıdır. Semptomlar iyileşene kadar her gece uyumadan önce içmeniz gerekiyor.

Aloe Vera Suyu

 • 1 tane aloe vera bitkisinin yaprağı;
 • 1 su bardağı su.

Aloe vera bitkisinin içerisinde ki jel ve bitkinin yaprağı sindirim sisteminde oluşacak rahatsızlıklara oldukça etkili olması ile bilinmektedir. Bunun için aloe vera yaprağından orta büyüklükte olan yaprak kopartılarak yıkanmalıdır. Daha sonrasında küçük parçalara elinizle bölünmeli ve 200 gram suyun içerisine konularak su kaynayıncaya kadar kısık ateşte kaynatılmalıdır. Sonrasında suyun soğuması beklenir ve süzme işlemi gerçekleştirilmesinin ardından içerisine tatlandırıcı konulmadan içilmelidir. Mikrobun hem üremesini durduracak hem de ortaya çıkan bakterilerin hızla ölmesini sağlayacaktır.

Kuşburnu Çayı

 • 3 yemek kaşığı kuşburnu meyvesi;
 • 1 tatlı kaşığı bal;
 • Yarım litre su.

Bir gece öncesinde kurutulmuş kuşburnu meyvesi bir havan içerisine konularak bir miktar dövülmelidir. Çok ufaltılmaması gerekmektedir. Yarım litre kaynar suyun içerisine konularak bekletilmelidir. Sabah olduğu zaman suyu kısık ateşte kaynatmalısınız. Su kaynadığı zaman ocağın altı kapatılır ve süzülerek içerisine bal ilave edilir. Karıştırılmasının ardından gün içerisinde zamanlara bölünerek içilmelidir. Kuşburnu çayının ortaya çıkacak olan mikropların ve bakterilerin yok olmasında oldukça etkili olması ile bilinmektedir. Bu nedenle de hastanın sindirim sisteminde ortaya çıkan sorunlar yok olana kadar her gün düzenli olarak içilmesi gerekmektedir.

Sarı Kantaron Çayı

 • 1 yemek kaşığı sarı kantaron;
 • 1 yemek kaşığı civanperçemi;
 • 1 yemek kaşığı calendula çiçekleri;
 • 1 tatlı kaşığı bal;
 • 500 gram su.

Hastalığın tedavisinde etkili olmasında için yukarıda yazmış olduğumuz bitkiler aktardan satın alınarak temin edilmelidir. Sonrasında ise 500 gram hazır suyun içerisine bütün çiçekler söylendiği miktarda konularak 10 dakika boyunca kısık ateşte ocakta kaynatılmalıdır. Sindirim sistemine yerleşmiş olan bakterilerin ve mikropların ölmesinde etkili olması için suyun kaynadıktan sonra demlenmesinin ardından süzülmesi ile birlikte bal ilave edilmelidir. Demlenmiş suyun soğuması ile birlikte yarısını sabah aç karnına diğer yarısını ise uyumadan önce 15 gün boyunca içmelisiniz.Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle