Mide Kanserine İyi Gelen Yiyecekler ve İçecekler

Mide kanserini önleyecek ya da iyi gelecek olan yiyecekler ve içecekler ile birlikte hastalığın ilerlemesini durdurabilirsiniz.

Mide Kanserine İyi Gelen Yiyecekler

Mide Kanserine İyi Gelenler

Mide kanseri olarak bilinen hastalık midenin iç kısmında tümör oluşması ile birlikte ortaya çıkan ve çok sinsi bir şekilde gelişen bir hastalık olmaktadır. Hastalığın herhangi bir belirtisi olmadan ortaya çıkacaktır.

Özellikle de genetik olarak ailesinde mide kanseri olan kişilerin ya da sigara gibi zararlı alışkanlıkları olan risk altında bulunan insanların mutlaka önlem alması gerekmektedir. Ayrıca kansere yakalanmış olan bir kişinin hastalığın ilerlememesi için iyi gelen yiyecekleri ve içecekleri tüketmesi gerekmektedir. İyi gelen yiyecekler gıdalar arasında şunlar bulunmaktadır:

 • Elma;
 • Nar;
 • Üzüm;
 • Böğürtlen;
 • Kiraz;
 • Turp;
 • Brokoli;
 • Domates.

Elma: İçerisinde bol miktarda kuarsetin bulunmaktadır. Bu madde sayesinde insanların kanserden korunacağı ve damar sağlığına da faydalı olması ile bilinmektedir.

Fakat elmanın her zaman için kabukları ile tüketilmesi ve kanser riski altında olanların mutlaka günde 2 tane elma tüketmeleri gerekmektedir.

Nar: Kanserojen madde içermesi ile bilinmektedir. Bu nedenle de narın mide kanseri hastalarına iyi gelmesi ile bilinmektedir. İçerisinde bulunan maddeler sayesinde kanser riskini de ortadan kaldırmaktadır.

Bu sebeple de 1 bardak taze sıkılacak nar suyunu içmek ya da nar yemek oldukça faydalıdır.

Yabanmersini: Kanserli hücrelerin üremesini önlemektedir. Kanser hastalarının tüketecek olduğu besinler arasında bulunmaktadır. Kandaki kolesterol miktarını dengelemektedir. Sindirim sistemi sağlığına faydalıdır.

Havuç: Sindirim sistemi rahatsızlıklarında oldukça faydalı olan ve kanserin ilerlemesini önlemekte olan bir sebze olmaktadır. İçerisinde bulunan betakaroten denilen madde sayesinde kanserin ilerlemesini önlemektedir.

Çörek otu: Birçok hastanın mide kanserine ne iyi gelir sorusunu sormaktadır. Şifalı otlar arasında bulunan çörek otunun bağışıklık sistemini güçlendirmesi ile bilinmektedir. Vücutta mikrop olması durumunda ve hızla çoğalan kanser hücrelerinin önlenmesi konusunda çok etkilidir.

Sarımsak: Mide kanseri tanısı konulan hastaların içerisinde bulunan sülfür ve alicin isimli kanserin yayılmasını önleyecek olan maddeler sayesinde ilerlemesini önleyecektir. Antibakteriyel olduğu kadar antibakteriyel özelliği bulunmaktadır. 

Yoğurt: Mide kanseri olan ve hastalığın ilerlemesini durduracaktır. Her zaman için hazır yoğurt yerine evde yapılan yoğurt tüketmelisiniz. Kanserin düşmanı olan yoğurt hastalığın ilerlemesini önleyeceği gibi iyileşmenizi de sağlayacaktır.

Şeftali: Bu meyve kanserojen içerdiği için kişilerin kansere karşı koruyacak ya da kansere yakalanmış bir kişinin hastalığının ilerlememesini sağlayacaktır. Bu nedenle de kanser olan bir hastanın bol meyve ve sebze üretilmesi önerilmektedir. Şeftali ise mide kanserine iyi gelen meyvelerin başında gelmektedir.

Mide Kanserine İyi Gelen İçecekler

 • 1 yemek kaşığı yeşil çay;
 • 1 çay kaşığı bal;
 • 1 su bardağı hazır su.

Yeşil çayın insan sağlığına olan faydaları ile bilinmektedir. Kanserojen etkisi sayesinde insanların kansere yakalanmasını önlediği gibi sindirim sisteminde ortaya çıkacak olan hastalıkları da önlemesi ile bilinmektedir. Mide kanseri olan kişilerin hastalığın ilerlemesini önlemek için, iyileşme görülmesi için kişilerin yeşil çayı tüketmeleri tavsiye edilmektedir. Bunun  için hazır su ile çayı demlemeniz gerekmektedir. Su ilk olarak ılık olması beklenir. Ilık olduğu zaman içerisine yeşil çay konularak birkaç dakika boyunca kısık ateşte suyun kaynaması beklenmelidir. Bu çayın demini alması için 10 dakika ocağın altı kapatıldıktan sonra beklenmelidir. Süzülmeli ve sonra içerisine bal ilave edilerek içilmelidir.

Kudret Narı

 • 2 tane kudret narı;
 • 1 litre sızma zeytinyağı.

Cam bir kavanozun içerisine kudret narı parçalanarak konulmalıdır. Üzerine 1 litre saf ve sızma olan zeytinyağı konularak ağzı kapalı bir şekilde bekletilmelidir. Karışımın olması için yaklaşık olarak 2 hafta boyunca güneş ışığında bekletilmelidir. Daha sonra karışımı buzdolabında veya serin bir yerde saklayabilirsiniz. Günde 2 yemek kaşığı yemelisiniz. Mide kanseri yaşamakta olan kişilerin hastalığının önlenmesinde ve diğer sindirim sisteminde var olan hastalıkları önlemede etkili olacaktır.

Karbonatlı Su

 • 1 tatlı kaşığı karbonat;
 • 1 su bardağı su.

Karbonat var olan mide ağrılarına ve rahatsızlıklarını önleme konusunda etkilidir. Fakat karbonatın çok aşırı tüketilmesi zararlıdır. Ayrıca yüksek tansiyon hastalarının da tüketmekten kaçınması gerekiyor. Karbonatlı suyun yapılması için ılık su kullanarak yapmanız gerekmektedir. Ilık suyun içerisine karbonat eklenmeli ve karıştırılarak içilmelidir.Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle