Zeytin Çekirdeği ve Zeytinyağının Mide Yanmasında Tedavi Edici Gücü

Pek çok konuda şifalı gücü kanıtlanmış olan zeytin; mide yanmaları konusunda da bütünüyle tedavi edici güce sahiptir. Yenilerek, yağı içilip hatta çekirdekleri yutularak mucizeler yaratır.

Zeytin Çekirdeği veya Zeytinyağının Mide Yanmasındaki Şifalı Gücü

Günümüzde stres, yoğun iş hayatı, hayatın yoğun ve stresli akışı; sağlıksız hazır gıdalarla beslenmeye olan eğilimlerle birleşince çeşitli sağlık sorunlarına neden olmaktadır. Günlük hayat kalitesini etkileyen bu rahatsızlıkların en başında mide ve sindirim sistemiyle ilgili olan sorunlar gelmektedir.

Mide yanmaları konusunda doğal çözüm yolları, günümüzde doktorlar tarafından yapılan tıbbi tedavinin önüne geçmektedir. Doğal çözüm ve mide yanmaları denildiğinde, zeytinin şifalı etkileri göz ardı edilemez. Oldukça önemli ve başarılı bir bitkisel ;tedavi yöntemi olan zeytinin her şeyinde yararlanılabilir. Kendisi direk yenilirken, yağı içilir, yaprakları çay gibi demlenir hatta çekirdekleri bile yutulur. Ondan sonra da sindirim sistemi ve mide üzerinde yarattığı mucizeler gözlemlenir.

Zeytinin çekirdeğinin bile sahip olduğu etkiler bilhassa mide yanması sorunu yaşamakta olan kişilerin, midelerinin iç yüzey yapısını güçlendirmek suretiyle oluşan yanmaları azaltacağı konusu tartışılmaz bir gerçektir.

Her sabah kahvaltı sırasında yenilen zeytinler arasında bir veya iki tanesinin çekirdeğinin yutulmasının bile sindirim sistemi ve mide açısından oldukça önemli yararları bulunmaktadır. Enzim aktivasyonlarını güçlü bir şekilde sağlanmasının yanı sıra selülozu da kolaylaştırmaktadır.

Uzun seneler boyunca pek çok rahatsızlığın tedavisinde kullanılmakta olan zeytin ve zeytin çekirdeği; mide yanmaları konusunda da gösterdiği performansla tedavide göz ardı edilemeyecek başarılar sağlamaktadır.

Mide Yanmaları ve Zeytin

Zeytin Çekirdeği

Zeytin çekirdeği neye iyi gelir veya hangi konularda faydalıdır desek; bu konuda verilecek cevaplar sayılmakla bitmez. İnsan sağlığı ve mide yanmaları konusunda ne kadar faydalı olduğu oldukça aşikar olan zeytin çekirdeğinin mide yanmaları konusunda da başarılı çalışmaları bulunmaktadır. Kısaca sofranızın vazgeçilmezi olan bu nimet için bitkisel bir sağlık kaynağı olduğu söylenebilir. Hatta pek çok mide ve sindirim sistemiyle ilgili olan rahatsızlkların tedavisinde de kullanılmaktadır.

Faydalarının yanı sıra bazı bilimsel görüşlere göre bu nimetin çekirdekleri midede tam olarak eriyememekte ve sivri uçları duvarlara zarar verebilmektedir. Bu görüşe karşılık olarak faydalarını da göz ardı edemeyen bilim adamları en sonunda tüketilmesi konusunda görüş birliğine varmış fakat tüketilmeden önce ezilerek iyice yumuşatılıp yutulmasını önermişlerdir. Bu şekilde vücut içinde tam anlamıyla eriyip eriyemediği konusunda akılda uyanan soru işaretleri de ortadan kalkmıştır.

Kesin olarak zeytinin mide yanmaları ve sindirim sistemi konusunda faydalı olduğu dalları şu şekilde sıralayabiliriz:

Zeytin ve Zeytin Çekirdeğinin Mide Rahatsızlıklarında Kullanımı

Zeytin Çekirdeği ve Zeytinyağının Mide Yanması Konusunda Tedavi Edici Gücü

Mide yanması günümüzde oldukça yaygın olan bir rahatsızlık haline gelmektedir. Çoğu zaman yanlış beslenme alışkanlıklarından kaynaklanan bu sorun mide de asit oranının yükselmesine bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Zeytin ve çekirdeği mide de asit oranını dengelemekte, duvarları güçlendirmekte hatta basura kadar sindirim sistemiyle ilgili olan pek çok rahatsızlık konusunda şifa kaynağı olabilmektedir. Faydaları saymakla bitmeyen bu nimet mide ile ilgili sorunların iyileştirip sakinleştirdiği konusunda kesin sonuçlara imza atmaktadır. Bilhassa yanma konusundaki sorunları kısa bir süre içinde çözmekte olması bu nimetin vazgeçilmez olmasını sağlamaktadır.

Kahvaltı sofrasının olmazsa olmazı olan zeytin; bol miktarda yenilerek, suyuna ekmek batırılarak , çekirdekleri yutularak sağlıklı bir bünye oluşumuna yardımcı olmaktadır.

Zeytin ve zeytin çekirdeğinin mide yanmaları konusunda yapılan tıbbi tedaviye verdiği desteklere şu şekilde örnekler verebiliriz:

  • Gastirit ve ülser konusunda sağlamış olduğu yararların yanında; mide yanmaları konularında da oldukça şifalı olan zeytin ve zeytin çekirdeği her gün düzenli olarak tüketilmelidir. Zeytin kahvaltıda yendikten sonra her gün iki veya üç tane zeytin çekirdeği de yutulmalıdır. Mide yanmalarının azalarak kısa bir sürede yok olduğunu göreceksiniz.
  • Zeytin çekirdeği yutan insanların sindirim sistemleri konusunda da yaşadıkları sorunlardan kolay bir şekilde kurtuldukları ortaya çıkmıştır.
  • Zeytin çekirdeği aynı zamanda kabızlık sorununa da çözüm olmaktadır. Yutmakta zorlanıldığı takdirde öğütülerek toz haline getirilip tüketilmesi de mümkün olmaktadır.
  • Zeytin çekirdeklerini düzenli olarak yutan hastalar arasında hemoroid sorunu olanlara rastlanılmamaktadır.
  • Yağının direk içilmesi mümkün olmaması halinde; kekik gibi baharatlarla renklendirilerek ekmek batırıp yenmesi bile şifa kaynağı olmaktadır. Salatalarda limonla karıştırılıp hazırlanan sosu bile şifa niyetine tüketilmelidir.
  • Mide kanserine bağlı olarak meydana gelen yanmalar konusunda da; duvarların güçlenip tümörlü bölümlerin iyileştirilmesinde tedavi edici güze sahip olmaktadır.
  • Yanmalara bağlı olarak oluşan krampların ve ağrıların tedavisinde olumlu sonuçlara imza atmaktadır.
  • Gaz sorunlarının ve şişkinliklerin yarattığı sorunların tedavisinde de etkili olması özelliklerine bağlı olarak mide yanmaları konusunda bitkisel tedavi yöntemleri içinde ön sıralarda yerini alan bu nimet aracılığıyla pek çok ilaç yapılmaktadır.


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (4 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle