Reflü İçin Kullanılacak Etkili Doğal Çözüm Yöntemleri

Reflünün yarattığı semptomları yok edecek ve aynı zamanda da reflüye kesin çözüm sağlayacak bitkisel ve doğal tedavi yöntemlerinin hazırlanışı ve uygulanışına dair merak edilenler.

Reflü İçin Etkin Çözüm Sağlayacak Tedaviler

Reflü doğal tedavi

Midede meydana gelen tahribat ve fazla asit üretimleri ile birlikte reflü problemi görülür. Gündelik yaşantı açısından çok ciddi olumsuz etkileri bulunan ve ilerleyen aşamalarda kişinin kansere dahi yakalanabilmesine yol açabilen reflünün tedavisinin gerçekleştirilmesi çok önemlidir. Bu kapsamda da mide ekşimesi, mide yanması, ağızda kötü ve acı tat oluşumu gibi belirtiler ile ortaya çıkan reflü rahatsızlığının yarattığı olumsuz etkilerden kurtulmak aslında çok da zorlu değildir. Reflü rahatsızlığına karşı evde yapılabilecek bir takım tedavi uygulamaları sonucunda reflünün belirtilerinin kurtulmak ve çok daha sağlıklı bir mideye sahip olabilmek mümkündür. Reflü rahatsızlığına kesin çözüm sağlamakta olan bu bitkisel tedavi yöntemleri herkes tarafından ve evde pratik bir şekilde hazırlanıp, uygulanabilecek tedavilerdir.

Reflü ve gastrit problemlerinden kesin şekilkde kurtulmak için yardımcı olacak bitkisel tedavi yöntemlerinin çevreden yapılan önerilerden oluşmamasına ve kesinlikle uzman bir doktor görüşünün mevcut olmasına dikkat edilmelidir. Aksi halde çok ciddi sağlık problemleri ile karşı karşıya kalınabilir.

Reflü Belirtileri

Reflü belirtileri

Reflünün gün içerisinde yaratabildiği en önemli sorunlar arasında mide yanması ve ekşimesi gelir. Ayrıca reflü nedeni ile mde kapakçığından yukarıya doğru yemek borusundan ağza kadar ulaşan mide sıvılarının ve midedeki besinlerin ağız içerisinde ciddi kötü ve acı tat oluşumlarına neden olur. Bunun dışında reflünün belirtileri arasında göğüs bölgesinden başlayan, sırt ve kola doğru yayılan şiddetli ağrılar, kalp çarpıntısı gibi daha farklı rahatsızlıklarda bulunur. Aynı zamanda da hazımsızlık, karın bölgesinde şişlik, yutkunma ve nefes problemleri de görülebilir.

Evde Reflü Tedavisi

Reflü ve gastrit problemlerine yönelik olarak evde hazırlanabilecek bitkisel tedavi uygulamaları ile rahatsızlıklarından tamamen kurtulmak mümkündür. Bu noktada en önemli husus, doğanın insanoğluna sunmuş olduğu tamamen sağlıklı ve doğal nitelikli bitkisel ürünlerin bu tedavi yöntemlerinde kullanılmasıdır. Bu noktada da evde reflüye kesin çözüm sağlayacak tedavilerin başında midedeki problemlerin yok edilmesine yardımcı olacak niteliklerdeki besinlerin tüketilmesine ağırlık verilmesidir. Buna göre de gün içerisinde;

 • Zencefil,
 • Muz,
 • Patates,
 • Sarı hardal,
 • Yulaf ezmesi,
 • Karbonat,
 • Badem,
 • Sakız,
 • Tarçın,
 • Maydanoz,
 • Elma sirkesi,
 • Kavun,
 • Ananas,
 • Elma,

şeklindeki ürünlerin tüketimine önem verilmesi gerekir. Bu ürünler sayesinde midedeki tahribatın önlenmesi ve tedavi edilmesi ile birlikte midedeki asit üretiminin sınırlandırılması sağlanabiliyor. Ayrıca bu ürünler ile evde bitkisel ve doğal kürler hazırlayarak da gastrit ve reflü problemlerine kesin çözümler sağlanabilir.

Evde Yapılabilecek Doğal Reflü Kürleri

Marul ve havuç kürü

Evde pratik bir şekilde hazırlanabilecek doğal reflü ve gastrit kürleri sayesinde bu rahatsızlıkların semptomlarından tamamen ve kesin şekilde kurtulmak mümkündür. Bu noktada reflü ve gastrit problemi yaşamakta olan kişilerin evde pratik şekilde hazırlayabilecekleri birbirinden farklı kür tarihleri bulunur. Bu kürler arasında;

Marul ve Havuç Kürü

 • Marul yaprağı (2 adet),
 • Havuç (4 adet),
 • Su (1 bardak),

İyice yıkanan iki adet marul yaprağı ve iyice yıkanıp, soyulmuş 4 adet havuç blender gibi ‘doğrayıcı’ bir robotttan geçirilir. İyice parçalanan karışım üzerine 1 bardak su ilave edilerek tam 5 dakika karıştırılır. İyice karışan kürü son olarak süzgeçten geçirerek, parçaları/taneleri ayırarak, tüketilebilir duruma getirilir.

Her gün sabahları aç karnına olacak şekilde 1 bardak kadar bu kür tüketilmelidir.

Fesleğen Kürü

Fesleğen kürü

 • Fesleğen (15 gram/kurutulmuş),
 • Su (5 bardak),

5 bardak su bir kap içerisine alınarak, kaynama noktasına gelmesi beklenir. Kaynama noktasına gelen suyun içerisine fesleğenler ile ilave edilir. Kısa bir süre daha kaynatılan fesleğenler ile kür hazır hale gelir.

Gün içerisinde öğünlerin ardından 1 bardak kadar içilmelidir.

Her iki kürde de kullanılan malzemelere karşı mevcut bir alerjinin bulunup, bulunmadığına ve olası bir olağan dışı tepkimeye karşı mutlaka uzman doktor görüşünün alınmasına dikkat edilmesi önerilir. Olağan dışı tepkilerde en kısa süre içerisinde en yakın sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır.

Söz konusu bitkisel ve doğal reflü ve gastrit problemlerinden kesin şekilde kurtulmak mümkün olur. Bu sayede de ilaç tedavisine ya da cerrahi müdahaleye gerek olmadan reflü ve gastrit problemlerinden kurtulmak ve daha sağlıklı bir mideye sahip olabilmek mümkün olabilmektedir.Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle