İbrahim Saraçoğlu’ndan Reflüye İyi Gelen Bitkisel Kür

Reflü hastalığı yaşamakta olan kişilerin ciddi mide yanması sorunu olacaktır. Bunun için birkaç yudum süt içmeleri ya da reflüye faydalı yiyecekler tüketmeleri sağlıklarına kavuşmalarını sağlayacaktır.

İbrahim Saraçoğlu Reflü Tedavisi

İnsanların en büyük şikayetleri arasında olan bir durum reflü hastalığıdır. Hormonlar nedeniyle ve kişilerin yedikleri ayrıca içtikleri sonucunda reflü hastalığının tetiklendiği de bilinmektedir. Ayrıca duygusal tepkilerde reflü hastalığını tetikleyecek en büyük durumlardan bir tanesi olmaktadır. Bu reflü hastalığının olması ayrıca stres sonucunda da meydana geldiği de bilinmektedir. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından mide yanması gibi bir durum meydana gelmesi sonucunda birkaç yudum süt içmeleri durumunda mide yanma şikayetlerinin azalması da söz konusu olmayacaktır. Eğer ki mide reflüsü meydana gelmesi sonucunda hastalığın tedavisinde mutlaka 15 gün boyunca her mide yanması yaşadığı zamanlarda süt içmeleri tavsiye edilmektedir. Sizlerde 15 gün boyunca bunu uygulamanız sonucunda hastalığın ortadan kalktığını da kolaylıkla göreceksiniz. Burada bir şeye dikkat etmeniz gerekmektedir. Süt her zaman için oda sıcaklığında olmalıdır. Çok soğuk ya da çok sıcak olarak sütü içmeniz asla tavsiye edilmemektedir. 

Bazı hastaların süte alerjisi bulunmaktadır. Süte alerjisi olan kişilerin o zaman havuç kürü uygulamaları tavsiye edilmektedir. Her zaman için taze sıkılmış olan havuç suyunun tüketilmesi gerekmektedir. Mide koruyucu olarak oldukça etkili bir sebze olmaktadır.

Ender Saraç’tan Reflü Tedavisi

 • 10 gram anason;
 • 10 gram rezene tohumu;
 • 1 avuç sarı leblebi.

Ender Saraç tarafından gastrit reflüsü olan kişilerin hayatı içerisinde uygulayacak oldukları tedavi yönteminin her zaman için verilen miktarda anason ve rezene tohumları karıştırılması gerekmektedir. Daha sonradan üzerine 1 avuç kadar sarı leblebinin tüketilmesi gerekmektedir. Ender Saraç tarafından bu kür uygulanmadan 20 dakika öncesinde dik oturulması ve ayrıca uygulandıktan 20 dakika sonrasında da dik oturmanın gerektiği söylenmektedir.

Çörek Otu Kürü

 • 1.5 su bardağı çörek otu;
 • 1 kilo gram organik bal.

Çörek otunun havanda ya da değirmende iyi bir şekilde öğütülmesi gerekmektedir. Un kıvamında olmasına dikkat etmelisiniz. 1 kilo gram balın içerisine karıştırılması gerekmektedir. Bu karışım en az 3 gün boyunca serin ve karanlık bir yerde saklanması gerekmektedir. Bu karışımı 3 gün boyunca bekletin ve ardından yapmış olduğunuz çörek otu ve bal kürünün sadece sabah ve akşamları bir tatlı kaşığı kadar yemeniz sonucunda gastrit ve reflü hastalığının tedavisinde etkili olacaktır.

Nane Çayı

 • 1 yemek kaşığı nane;
 • 1.5 su bardağı su.

Nane mideyi dinlendirmekte olan ve ağrı kesici özelliği bulunan bir yiyecek olmaktadır. Hastalığınızın tedavisi için hastalığınızı iyileştirmek ve reflü sonucunda mide yanması istemiyorsanız, siyah çay ya da kafein tarzında içecekler tüketmek yerine nane çayı içmeniz önerilmektedir. Mide suyunuzu dengeleyecektir.

Reflüye İyi Gelen Yiyecekler

Patates suyu reflü hastalığının tedavisinde çok etkili olmaktadır. Reflü tedavisi için sizlerde gün içerisinde yarım bardak taze sıkılmış olan patates suyu tüketmeniz gerekmektedir. Her zaman için boş karnına içmeniz ve bir kaşık şeker tüketmeniz oldukça faydalı olacaktır.

Dere otunun hastalığın tedavisinde çok etkili bir bitki olacaktır. Dereotu tohumlarını kullanmalısınız. Bunun için bir bardak kaynar suyun içerisine 2 yemek kaşığı dökmeniz ve daha sonradan 10 dakika boyunca kaynatıp, soğuduğu zaman içmelisiniz. Dereotunu çiğ olarak da tüketmelisiniz.

Tüketmeniz gereken yiyecekler arasında lifli gıdalar bulunmaktadır. Mide asit salgılanmasının engelleyecek gıdalar arasında olmaktadır. Reflü riskini lifli gıdalar azaltacaktır. Tam tahıllı gıdalar özellikle de lif bakımından zengin olacak meyveler ve sebzeler tüketmelisiniz. Daha çok şu meyveler tavsiye edilmektedir:

 • Muz;
 • Şeftali;
 • Çilek;
 • Brokoli;
 • Enginar;
 • Havuç;
 • Yağsız et;
 • Beyaz peynir;
 • Yulaf;
 • Mısır ekmeği;
 • Soya Peyniri.

Lahana ya da omega 3 bakımından zengin olan yiyecekler tüketmek omega-3 yağ asidi tüketilmesi son derece sağlıklı bir yiyecek olacaktır. Sağlığınız açısından tüketecek olduğunuz gıdalar arasında lahana haşlaması olması son derece sağlıklı olacaktır. Sağlığınız açısından son derece faydalı olacak sağlığınızı korumuş olacaksınız.

Domates mide reflüsüne son derece zararlı olan yiyecekler arasında olmaktadır. Birçok sebze reflü hastalığında iyi gelirken bazı domates gibi ya da salça gibi yiyecekler reflü hastalığına zararlı gelmektedir. Ayrıca salata kullanılması tavsiye edilirken, yağ kullanılması çok tavsiye edilmemektedir. Ve kişilerin salata sosu gibi yiyeceklerin tüketilmesi tavsiye edilmeyen yiyecekler arasında olacaktır. Mide hastalığı yaşamakta olan kişilerin sarımsak ya da soğan gibi yiyecekleri tüketmeleri tavsiye edilmese de reflüyü tetiklediği için tüketilmemesi tavsiye edilmelidir. Balık az yağlı olduğundan tüketilmesi tavsiye edilirken, yumurtanın akı her zaman için fayda sağlarken yumurtanın sarısı ise son derece zararlı olmaktadır.

 1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle