Mide Fıtığı İçin Ameliyatsız Çözüm ve Doğal Öneriler

Fıtık için ameliyatsız çözüm olan doğal öneriler bulunmaktadır. Fıtığı azaltma ve benzeri etkileşimler için doğal öneriler ile sağlık problemlerinizi ameliyatsız uygulamalar ile atlatabilirsiniz.

Mide Fıtığı

Mide ve göğüs boşluğunda bulunan çıkıntılı duruma mide fıtığı adını vermekteyiz. Kesin olarak mide fıtığına neden olan etkenler tam olarak bilinmemekte lakin daha çok obezite hastası olan ve 50 yaş üzeri kişilerde görüldüğü bilinmekte.

Bizler için sağlık problemi yaratan etkenlerden bir tanesi de destek dokularımızda oluşan zayıflıktır. Destek dokularımızın zaman içerisinde zayıflaması sonucunda da midede fıtık oluşması sonucuyla karşılaşmaktayız. Mide fıtığını oluşturan birden fazla sebep bulunmaktadır. Bunlara örnek verecek olursak gündelik zamanlarda sürekli ağır eşyalar taşıma, sigara tüketiminde aşırıya kaçma, yoğun stres etkileri mide fıtığını tetikleyen etmenlerdendir.

Fıtık küçük ve büyük mide fıtığı olarak gelişebilmektedir. Oluşan fıtığın ilerleme sürecinde verdiği belirtilere göre büyük veya küçük olduğunu doktor teşhisi ve yaşamış olduğumuz sağlık problemleri saptayabiliriz.Eğer midenizde ekşime, yutkunurken zorlanma, geçmeyen karın ağrıları, göğüs ağrısı çekiyorsanız o vakit bu büyük mide fıtığına işaret etmektedir. Küçük fıtık ise daha nadir rastlanan bir durum olmakla birlikte belirtisi daha azdır. Mide fıtığı doktorunuzun tavsiye ettiği ilaç kullanımı ve bununla birlikte uygulanabilen diyet uygulaması sonucunda başlangıç evresinde ise kolaylıkla geçirilebilir.

Bazen bazı hastalarda bu durum ameliyatsız giderilebilmekte iken bazen ise ameliyat zorunlu hale gelmektedir. Bunun için hastalığın ilerleme durumu göz önünde bulundurulur.

Fıtık Tedavisinde Ameliyatsız Çözüm Var mı

İlk olarak hastalığınızın saptanması adına belirgin belirtiler ile karşılaştığınız vakit muhakkak bir doktora görünmelisiniz. Doktorunuzun teşhisi sonucunda ilaç kullanımı için size yönlendirecektir. İlaç kullanımını desteklemek ve ameliyatsız bir şekilde bu tedavi sürecini geçirmek adına doğal beslenme şekillerine başvurarak sağlıklı bir yaşama sahip olursunuz. Fıtık tedavisinde ameliyatsız çözüm bulunmaktadır. Lakin öncelikle fıtığın sizin sağlığınıza olan etkileri göz önünden bulundurularak bir çözüm uygulamasına gidilir.

Mide Fıtığına Lazer Uygulaması

Bitkisel tedavi uygulamasının dışında reflü hastalığı ve benzeri rahatsızlıklarda ortalama 30 dakikalık cerrahi uygulama gerektirmeyen bir lazer işlemi ile de gerçekleştirebilirsiniz. Ameliyatsız- ilaçsız- dikişsiz bir şekilde uygulamada bulunacağınız işlem ile hayatınızı etkileyen tüm sağlık problemlerinizi ortadan kaldırabilirsiniz.

Stretta tedavi uygulaması ile hastaların bir çoğu hastalıktan kurtulmaktadır. Sadece mide fıtığı ile ilgili değil midede bulunan asit ve benzeri bir çok rahatsızlığı için lazer tedavi uygulaması etnik bir uygulamadır.

Kişiye stretta adın verilen Radyofrekans (elektrik akımı) ile tedavi uygulamasında bulunarak yemek borumuzun alt kısmında bulunan bölgeye cerrahi bir müdahale uygulanmaksızın mide hastalıkları etkin bir şekilde giderilmektedir.

Ortalama olarak bu işlem yarım saat sürmekte olup hastanın midesinde bulunan asit yok edilmekte ve bununla beraber benzer etkiler ortadan kaldırılmaktadır.

Mide Fıtığı İçin Evde Yapılabilecekler

Mide fıtığı tedavisinde lazer uygulamasının yanı sıra evde belirli bir uygulama formu oluşturarak da fıtığın üstesinden gelebilirsiniz. Bunları sıralayacak olursak; Beslenmeden, yaşam standartlarınıza kadar bir çok noktayı kontrol altına aldığımızda fıtığı kolaylıkla atlatabiliriz.

Fıtığı Giderici Güçlendiren Egzersizler

Düzenli olarak egzersiz yapmak hem var olan fıtık için hem de henüz oluşum evresinde olan fıtığı kontrol altına alabilmek adına oldukça etkilidir Egzersiz uygulaması için sırt üstü uzanın ve ayaklarınız yere gelecek pozisyona geçip dizlerinizi bükün. Aynı pozisyonda iken kalçanızı ve alt sırtınızı kaldırın ve bu konumda ayaklarınız yere değecek pozisyonda durarak 5 dakika kadar beklemelisiniz. Bu sayede mide kaslarınızı güçlendirmiş olacaksınız.

Sıcak Su Tedavisi

Sıcak su tüketiminin faydaları oldukça fazladır. Sıcak su tedavisi olarak adlandırdığımız uygulama her sabah kalktığınızda bir bardak sıcak su tüketmenizdir. Sıcak su tedavisinin sağladığı olanaklardan bir tanesi de diyafram fıtığı tedavisinde uygulanmasıdır. Mide kaslarının ve diyaframın bu sayede dinlenmesi sağlanmaktadır. Bu noktada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta şu ki bazı kişiler daha sağlıklı olduğunu düşünerek sabahları kahve tüketmekte. Sabah saatlerinde özellikle çay, kahve, meyve suyu ve benzeri içecekler tüketmekten kaçınmalısınız.

Yoga

Egzersiz uygulamalarında bölgede bulunan kasların iyileştirmesine etki etmektedir. Yoga da en az egzersizler kadar etkili bir uygulamadır. Aynı zamanda midede benzer bulunan ağrı ve benzeri etkilerinde yoga yaparak hafifletileceği bilinmelidir.Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekle