İbrahim Saraçoğlu’ndan Mide Ağrısına İyi Gelen Kürler

Sık sık mide ağrısı sorunu yaşamakta olan hastaların mide ağrılarına iyi gelecek olan kürleri Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından verilmektedir. Bu kürler sayesinde mide ağrısından kurtulabilirsiniz.

İbrahim Saraçoğlu Mide Ağrısı Tedavisi

 • 1 yemek kaşığı kuru nane;
 • Yarım limon;
 • 1 çay kaşığı bal;
 • 300 gram su.

Mide ağrısı sorunu sık sık yaşamakta olan ya da geçirdiği bir grip gibi hastalıklar sonucunda mide ağrısı yaşayan kişilerin bitkisel tedavisi sayesinde kısa süre içerisinde iyi gelen nane limon çayını yaparak mide ağrısını geçirecektir. Mide ağrısı bazı kişilerde yediği yiyecekler sonucunda da ortaya çıkabilir. Özellikle de baharatlı yiyecekler yemek ya da sindirimi zor olan yiyecekler yemek sonucunda hastalarda mide ağrısı ciddi boyutlarda olacaktır. Bu durumda kramp tarzında olan ağrının geçmesi için nane limon çayı yapmanız gerekmektedir.

Kurutulmuş nane ılık suyun içerisine 1 yemek kaşığı miktarında atılmalıdır. İçerisine yarım limon dilimlenmeli ve suyun içerisine atılır. Bu çayı yapmak için 1 su bardağından daha fazla suya ihtiyacınız olacaktır. Mide ağrısı yaşayan kişilerin iyi gelen bitkisel çay sayesinde kısa süre içerisinde mide ağrısından kurtulacaktır. Sade içmeniz önerilmektedir.

Fakat tadından dolayı içememeniz durumunda içerisine organik bal ilave ederek içmeniz çayın tatlanmasını sağlayacaktır. Mideniz her ağrıması durumunda bu çayı yaparak ılık bir şekilde içebilirsiniz.

Brokoli Kürü

 • 150 gram taze brokoli;
 • 500 gram su.

Sindirim sorunlarına iyi gelecek olan ve ağrıları dindirecek şifalı bitkiler arasında brokoli bulunmaktadır. Bunun için taze brokoli kullanmalısınız. Sizlerde satın alacak olduğunuz brokolinin mutlaka koyu yeşil olması ve aynı zamanda da sararmamış olması gerekmektedir. Taze brokoli ilk olarak sirkeli suyun içerisinde 15 dakika boyunca bekletilmelidir. Sonrasında bol suyla yıkanmalıdır. Yarım litre suyun içerisine küçük parçalara bölmüş olduğunuz brokoliler suyun içerisine atılarak 30 dakika boyunca kaynatılmalıdır. Ağzı kapalı bir şekilde bekletilmeli ve soğuduğu zaman süzülür.

Süzdüğünüz brokolileri daha sonradan yemeklere ya da salatalara koyarak yiyecekler arasında yiyebilirsiniz.

Hazırlamış olduğunuz suyun hiçbir katkı koymadan tatlandırıcı ya da bal ilave etmeden içmeniz gerekmektedir. Brokoli suyunun ikiye bölmelisiniz. Yarısını sabah aç karnına içeceksiniz. İçtikten sonra yarım saat boyunca herhangi bir şey yememeli ve içmemelisiniz. Geri kalan brokoli suyunun yarısını ise öğleden sonra yemek yedikten 2 saat sonrasında içmelisiniz. Bu kür kronik mide ağrıları yaşamakta olan kişilerin ağrılarını geçirecektir.

Zencefil Çayı

 • 1 çay kaşığı toz zencefil;
 • 1 çay kaşığı bal;
 • 250 gram hazır su.

Zencefil çayı doğal bir ağrı kesici olarak bilinmektedir. Bu nedenle de mide ağrısı yaşamakta olan kişilerin ağrılarının hızlı bir şekilde iyileşmesi için içecek olduğu bitki çaylarından bir tanesi de zencefil çayı olmaktadır. Toz zencefil ya da çubuk zencefil kullanabilirsiniz. 1 çay kaşığı miktarında kullanacak olduğunuz zencefilin 250 gram su ile kaynatılması gerekmektedir. Zencefil çayının tadının çok acı olması nedeniyle içmekte çok zorlanacak olan kişilerin içmesinin kolaylaşması adına 1 çay kaşığı bal ilave ederek ılık olduğu zaman içmelisiniz.

Hamilelerin içmeden önce doktorlarından bilgi almaları ve yüksek tansiyon hastalarının çok sık tüketmemesi gerekmektedir.

Rezene Çayı

 • 1 tatlı kaşığı rezene tohumu;
 • 1 çay kaşığı bal;
 • 250 gram su.

Mideniz ağrımaya başladığı zaman hemen rezene çayı aklınıza gelmesi gerekmektedir. Sindirim sistemindeki ağrıların hızlı bir şekilde iyileşmesine etkili olacak ve kişilerde mide ağrılarını içer içmez 5 dakika içerisinde geçirecek olan bir çay olmaktadır. Bunun için aktarlardan satın alacağınız rezene tohumundan sadece 1 tatlı kaşığı miktarında kullanmalısınız. 250 gram hazır su kullanarak yapacak olduğunuz bu çay için klorsuz su kullanmanız her zaman için etkili olacaktır. Tatlandırmak için bal ilave ederek daha kolay içimi olmasını sağlayabilirsiniz.

Rezene çayını çok fazla tüketmeniz durumunda döküntülerin oluşmasına neden olur. Kişilerde alerjik reaksiyon gelişebilir ve karaciğer enzimlerinde yükselme olabilir.

Papatya Çayı

 • 1 yemek kaşığı kurutulmuş papatya;
 • 1 çay kaşığı bal;
 • 200 gram hazır su.

Papatya çayı her zaman dinlendirici etkisi bulunmaktadır. Bu sayede gerçekleşecek mide ağrılarının ya da yanmalarının hızlı bir şekilde yok olmasında etkili olacaktır. Papatya çayı yaparken mutlaka kır papatyası kullanmanız daha etkili olacaktır. Kır papatyasından 1 yemek kaşığı miktarında koymanız sonucunda 10 dakika boyunca kaynatmalı ve 10 dakika boyunca demlenmelidir. Sonrasında süzülmeli ve bal ilave ederek içmeniz mide ağrılarının dinmesinde etkili olacaktır.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (2 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

Yorum ekle